"როდის მოვეშვებით ამ საბჭოურ გიგანტომანიას ამ ერთი ბეწო ღარიბ ქვეყანაში?" - ნინო კუზანოვა ქუთაისის საუნივერსიტეტო ქალაქის პროექტის შესახებ
კარდიოლოგი ნინო ნადირაძე-კუზანოვა "ფეისბუქის" პირად გვერდზე ქუთაისში საუნივერსიტეტო ქალაქის გაშენების პროექტის შესახებ წერს:
"ბოროტი უნდა იყო, რომ არ მოგეწონოს ქუთაისში საუნივერსიტეტო ქალაქის გაშენების პროექტი, მაგრამ საჭიროა კი ასეთი მეგაპროექტები ქვეყნისათვის, სადაც ამდენი პრობლემაა? ამ თანხით არ ჯობს, არსებული, ისედაც უამრავი სასწავლო დაწესებულება დავხვეწოთ, ავამაღლოთ პედაგოგთა კვალიფიკაცია, გავზარდოთ განათლების დაფინანსება, მეტი ყურადღება დაეთმოს პროფესიულ განათლებას! თან მაინტერესებს, სად დასაქმდება ყოველწლიურად 60 000 კურსდამთავრებული? როდის მოვეშვებით ამ საბჭოურ გიგანტომანიას ამ ერთი ბეწო ღარიბ ქვეყანაში?", - წერს ნადირაძე. პოსტს აქტიური გამოხმაურება აქვს:
ია ფარულავა:
განათლების სისტემაში დიდი თანხები უნდა ჩაიდოსო და დებს რა გინდა
ნინო ნადირაძე-კუზანოვა: