პირველი ტრანსსექსუალი ელჩი გაეროში? - რაზე ოცნებობენ სქესშეცვლილი მამაკაცები
სულ უფრო ხშირად გვესმის, რომ ესა თუ ის მოდელი ტრანსსექსუალია, ანდროგენია და ა.შ. მსოფლიო შოუბიზნესში ბოლო დროს თითქოს მოთხოვნადიც გახდნენ ამგვარი არასტანდარტული ადამიანები - მაგალითად, მოდის სამყაროში, სადაც მანეკენებს რაც შეიძლება მეტ სიგამხდრეს და საკიდებად ქცევას სთხოვენ, მოსწონთ კიდეც მამაკაცური გარეგნობის გოგონები.
გასულ კვირას საზოგადოების ყურადღება ორმა მოვლენამ მიიპყრო. პირველი სამოდელო სამყაროს უკავშირდება. აღმოჩნდა, რომ გრძელფეხება ეგზოტიკური გარეგნობის მოდელი, რომელიც წარმატებით გამოდიოდა პოდიუმებზე, სინამდვილეში მამაკაცი ყოფილა. როცა პოპულარობა მოიპოვა, ჯინა როსერომ გადაწყვიტა, მსოფლიოსთვის საკუთარი თავის შესახებ მოეთხრო.
ცნობილი ფაქტია, რომ ფილიპინებზე ყოველწლიურად იმართება ტრანსსექსუალების შოუ. სწორედ აზიის ამ კუთხეში გამუდმებით მატულობს პლასტიკური ოპერაციების რიცხვი, მათ შორის, სქესის შეცვლასთან დაკავშირებულიც. თუმცა სახელმწიფო ამ ტენდენციას ფეხს მთლად ვერ უწყობს - სქესშეცვლილებს უჭირთ ახალი სახელისა და პასპორტის მიღება, ამიტომ ბევრი მათგანი სხვა ქვეყნებში ეძებს გამოსავალს. ასე მოიქცა ჯინა როსეროც.
ამბობს, რომ ექვსი წლის იყო, როცა თავს გოგონად გრძნობდა, თხუთმეტისა კი ამაში დარწმუნდა და ოპერაციაც გაიკეთა.