როგორ შეცვალა ლეონარდო დიკაპრიოს ერთმა წინადადებამ ქეით უინსლეტის ცხოვრება - ნამდვილი მეგობრობის მაგალითი, რომელმაც ქეითი კომპლექსებისგან იხსნა
ლეონარდო დიკაპრიოს და ქეით უინსლეტის გულითადი მეგობრობის შესახებ, მთელმა მსოფლიომ იცის. მათ მრავალჯერ დაგვიმტკიცეს, რომ სასტიკ ჰოლივუდშიც კია შესაძლებელი ნამდვილი მეგობრის პოვნა.
ლეოსა და ქეითს მხოლოდ კარგი აქვთ ერთმანეთზე სათქმელი. ერთმანეთს "თაობის საუკეთესო მსახიობს" უწოდებენ.
მათი ურთიერთობა ბევრად სცილდება წმინდა პროფესიულ პატივისცემას: ქეითი ლეოს ახასიათებს, როგორც მტკიცე და ერთგულ პიროვნებას.
საინტერესოა ის ფაქტი, რომ მათი მეგობრობა "ტიტანიკის" გადაღებების პერიოდში დიკაპრიოს ერთ-ერთმა კომენტარმა გაამყარა. ქეით უინსლეტს, წონის გამო, გარშემო მყოფები ხშირად დასცინოდნენ და აკრიტიკებდნენ, ეუბნებოდნენ, რომ ფილმებში მხოლოდ "მსუქანი გოგოს" როლებს შეასრულებინებდნენ.
არც მედია ჩამორჩა და 19 წლის დამწყები მსახიობის წონაზე ხშირად იწერებოდა, რა თქმა უნდა, ნეგატიურ ჭრილში. ამგვარმა კომენტარებმა იმოქმედა ახალგაზრდა ქეითის თვითშეფასებაზე.
მოგვიანებით, ინტერვიუში მან აღიარა, რომ თავს მარტოსულად გრძნობდა და ხშირად ღელავდა იმაზე, თუ როგორ აღიქვამდნენ მას ჰოლივუდის სხვა მსახიობები.
"ლეონარდო ჩვენს ფეხებს ატოლებდა და შემდეგ იცინოდა, რადგან ჩვენი ტერფები ერთი ზომისაა" (44-45)
ოპრა უინფრისთან ქეით უინსლეტმა კარიერის დასაწყისი და ყველა ის შიში გაიხსენა. რაც ადრე ჰქონდა. ქეითის თქმით, ის ძალიან წუხდა წონის და სხეულის ფორმების გამო და დიკაპრიომ მას ასეთი რამ უთხრა:
"მნიშვნელოვანია, რომ სწორედ იმ ფორმაში იყო, როგორშიც ახლა ხარ".
როცა უინსლეტმა სთხოვა ეთქვა, რას გულისხმობდა, ლეომ უპასუხა: "ბევრი ქალია, ვისაც სჯერა, რომ წარმატების მისაღწევად, იმისთვის რომ შეიყვარონ და ლამაზად აღიქვან, აუცილებლად გამხდრები უნდა იყვნენ, ეს არასწორია."
ამ კომენტარმა უინსლეტი მიახვედრა, რომ მისი მეგობარი მართალი იყო. ამ ერთმა კომენტარმა თავდაჯერებულობა შეჰმატა და მათი მეგობრობაც გაამყარა. სწორედ ამის შემდეგ დაიწყო უინსლეტმა "body positivity"-ის კამპანია და მას შემდეგაც განაგრძო, რაც დედა გახდა.
მომენტი, როცა ლეონარდო დიკაპრიოს მისი პირველი ოსკარი გადასცეს
ქეითისა და ლეონარდოს მეგობრობა თითქმის 3 ათწლეულია გრძელდება და მათი გულწრფელი სიყვარული წითელ ხალიჩაზე შეხვედრებიდანაც ჩანს. უინსლეტი ინტერვიუში ყვებოდა, თუ როგორ ატირდა, როცა პანდემიის შემდეგ, 3 წლის უნახავი მეგობარი ნახა.
როგორც წყაროები იტყობინებოდნენ, დიკაპრიო უინსლეტის მესამე ქორწილშიც იმყოფებოდა და პატარძალი საკურთხევლამდეც კი მიუცილებია.