სანამ მე ამ ქალაქის მერი ვარ, ვერასდროს ვერავინ გაბედავს, რომ ამ ქალაქში რეკრეაციული სივრცეები გააოხროს, გააუბედუროს და მის მაგივრად მშენებლობები განახორციელოს, - განაცხადა დედაქალაქის მერმა კახა კალაძემ თბილისის მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე, რეკრეაციული სივრცეების მნიშვნელობაზე საუბრისას განაცხადა.
კალაძე ამბობს, რომ მისმა მთავრობამ რეკრეაციული სივრცეების ხარჯზე მშენებლობებს წერტილი დაუსვა.
„ჩვენ ვართ ის მთავრობა, ვინც წერტილი დაუსვა რეკრეაციული სივრცეების და სპორტული მოედნების ხარჯზე მშენებლობების განხორციელებას. სანამ მე ამ ქალაქის მერი ვარ, ვერასდროს ვერავინ გაბედავს, რომ ამ ქალაქში რეკრეაციული სივრცეები გააოხროს, გააუბედუროს და მის მაგივრად მშენებლობები განახორციელოს. ჩვენ ეს ყველამ ერთად ჩავაბარეთ წარსულს. უამრავი ადამიანი იყო, ვინც ამის წინააღმდეგ იბრძოდა”,- განაცხადა კალაძემ.
Rekriaciuli ki aris magram jer erti xec ar dagirgavt,batono kaxi bevrjer maqvs gancxadeba dawerili momecit nergebi tu gindat milions davrgav meti araferi minda tqveni exlac lmaves gtxovt