რუსეთში გაუჩინარდა სამგზავრო თვითმფრინავი, რომელშიც 28 ადამიანი იმყოფებოდა - რა ინფორმაცია ვრცელდება მედიაში
რუსეთის აღმოსავლეთით რადარებიდან გაუჩინარდა სამგზავრო თვითმფრინავი, რომელშიც 28 ადამიანი იმყოფებოდა. ინფორმაციას ადგილობრივი ხელისუფლება ადასტურებს. თვითმფრინავი პეტროპავლოვსკ-კამჩატსკიდან პალანასკენ მიემართებოდა.
გავრცელებული ინფორმაციით, Ан-26-ის ტიპის სამგზავრო თვითმფრინავი ზღვაში ჩავარდა. აღნიშნული მოსაზრების არსებობის საფუძველს იძლევა ის ფაქტი, რომ მიღებულია შავი ყუთიდან სუსტი სიგნალი.
ოფიციალური ინფორმაციით, თვითმფრინავში მყოფი 28 პირიდან 22 მგზავრი იყო, მათ შორის ერთი - ბავშვი, დანარჩენები კი ეკიპაჟის წევრები.
დაუდასტურებელი ინფორმაციით, თვითმფრინავში იმყოფებოდა პალანას ადმინისტრაციული ერთეულის ხელმძღვანელი ოლგა მოხირევა. საგანგებო სიტუაციების სამსახურების ცნობით, შესაძლოა, თვითმფრინავი ზღვაში ჩავარდნილიყო.
ამ დროისთვის სამძებრო სამუშაოები მიმდინარეობს.
lol
მეორე მალაიზიური ქეისი ხო არაა?
კოლორადო
ირაკლი ღარიბაშვილი იტყვის,რომ,ამ ავიაკატასტროფის უკან, სააკაშვილი და ნაციონალები დგანანო,რასაც უეჭველად დაადასტურებს ირაკლი კობახიძეც!!