უკრაინის პრეზიდენტი კაფეში ყოფნის გამო კარანტინის რეჟიმის დარღვევისთვის დააჯარიმეს
ვლადიმერ ზელენსკი ქალაქ ხმელნიცკში კაფეში ყოფნისას კარანტინის რეჟიმის დარღვევის გამო დააჯარიმეს, - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა თავად განაცხადა.
უკრაინული მედიის ინფორმაციით, პრეზიდენტის პრესსამსახურმა 3 ივნისს ფოტო გაავრცელა, რომელზეც კაფეში ერთ მაგიდასთან მსხდარი ზელენსკი და სხვა ოფიციალური პირები ჩანან.
კორონავირუსთან დაკავშირებით დაწესებული შეზღუდვების ფარგლებში, უკრაინაში სარესტორნო მომსახურება დახურულ სივრცეში 5 ივნისამდე აკრძალული იყო და შესაბამისად, 3 ივნისისთვის ეს შეზღუდვა კვლავ ძალაში იყო.
4 ივნისს უკრაინის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ანტონ გერაშჩენკომ განაცხადა, რომ სამართალდამცავები ზელენსკისა და სხვა ოფიციალური პირების მიერ კარანტინის წესების შესაძლო დარღვევის ფაქტს შეისწავლიდნენ.
პრეზიენტმა ზელენსკიმ კი განაცხადა, რომ მზად იყო, ჯარიმა გადაეხადა, თუკი დახურულ სივრცეში მის მიერ გამართული შეხვედრა დარღვევად ჩაითვლებოდა.
პოპულისტი...სააკაშვილმა ურჩია ეტყობა:)))
მიხოს ხრიკებს იმეორებს ვითომს დააჯარიმეს!
ევროსაბჭოს პრეზიდენტ შარლ მიშელს ერევანში მეტრო დაათვალიერებინეს (ფოტოები)
საფრანგეთში ე.წ. კოვიდპასპორტებთან დაკავშირებული რეგულაციების მოწინააღმდეგეებმა ვაქცინაციის ცენტრები ვანდალურად დააზიანეს