"კახას ფრჩხილის ფასი არ ხარ" - "ნაციონალების" თავდასხმა მარგველაშვილზე და ღია პროტესტი პარლამენტში
საპარლამენტო უმცირესობამ, პრეზიდენტის სიტყვით გამოსვლის შემდეგ, სხდომათა დარბაზი დატოვა. "ნაციონალური მოძრაობის" წევრმა აკაკი ბობოხიძემ დარბაზის დატოვების მიზეზად ის ფაქტი დაასახელა, რომ ოპოზიციას არ ეძლევა საკუთარი პოზიციის დაფიქსირების საშუალება.
"ნაციონალური მოძრაობის" წევრების საქციელს პარლამენტის თავმჯდომარემ სამარცხვინო უწოდა, თავად უსუფაშვილს კი გოგა ხაჩიძე "პროცედურულ დიქტატორად" მოიხსენიებს და წერს:
გოგა ხაჩიძე:
პრეზიდენტი მოვიდა პარლამენტში და მოგვმართა.
ყველას მაგივრად უპასუხა უსუფაშვილმა და წავიდა.
არც კითხვები, არც დებატები, არც აზრის გამოთქმა.
აი, ასეთია პარლამენტის თავჯდომარის მიერ დადგენილი "პროცედურული დემოკრატიის" წესები.
პ.ს. "პროცედურული დემოკრატიის" სახელით მოქმედი უსუფაშვილი, "პროცედურულ დიქტატორად" ჩამოყალიბდა.
ჩიორა თაქთაქიშვილი და მარიამ საჯაია, "ნაციონალური მოძრაობის" ეს ორი დეპუტატი, გიორგი მარგველაშვილის პარლამენტში გამოსვლის შემდეგ, მას კახა ბენდუქიძის მიმართ დამოკიდებულებას ახსენებენ და ცხადია, იმ პერიოდსაც, როდესაც გიორგი მარგველაშვილის განათლების მინისტრობის დროს "აგრარულ უნივერსიტეტს" ავტორიზაცია გაუუქმდა.
ჩიორა თაქთაქიშვილი:
კახა ბენდუქიძე გარდაიცვალა და მისი მდევნელი, რომელიც შემთხვევით ჩვენი პრეზიდენტი გახდა, ახლა გვესაუბრება უზოგადეს ცნებებზე, ოდნავ შეწუხებული მისი თანამზრახველებისგან მისი უპატივცემლობით და თავის მართლების ტონით.
რა უსამართლობაა!
მარიამ საჯაია:
პრეზიდენტი ინსტიტუტების პატივისცემაზე გვესაუბრა და მერე გააბითუტა ინსტიტუტი, რომელსაც თვითონ წარმოადგენს!