აქცია ეტლებით თბილისის ცენტრში (+ფოტორეპორტაჟი)
ქარიანი ამინდისა და სიცივის მიუხედავად, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირები ვარდების მოედანზე შეიკრიბნენ. კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის ყოველწლიურად მართავს აქცია-მსვლელობას შშმ პირების უფლებების დაცვის მოთხოვნის მიზნით. 3 დეკემბერი შშმ პირების საერთაშორისო დღეა:
"საზოგადოებასა და მთავრობას კიდეც ერთხელ გვინდა შევახსენოთ, რამდენად მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენთვის თაანაბარი შესაძლებლობებით უზრუნველყოფა ხდებოდეს. ჩვენ გამოუსწორებელი ოპტიმისტები ვართ და თუ ამბიცია არ გვექნება, სხვანაირად ცვლილებებს ვერ მოვახდენთ. აღმასრულებელ ხელისუფლებასა და საერთაშორისო კორპუსთან დღევანდელმა შეხვედრამ იმედი მოგვცა, რომ მალე კონვენციისა და მისი ფაკულტატურული ოქმის რატიფიცირება მოხდება. ახლა გვაქვს ძალიან კარგი შანსი და მისი გამოუყენებლობის შემთხვევაში, არ გვექნება უფლება, რომ საზოგადოების ნაწილი ვიყოთ - მეუბნება კოალიციის პროგრამების მენეჯერი რატი იონათამიშვილი.