ხმაური და დაპირისპირება იყო ქუთაისში, ხონელიძის კლინიკაში. 26 წლის პაციენტის მშობლები და ახლობლები ექიმების დასჯას და კლინიკის დახურვას მოითხოვენ. ისინი ექიმის კაბინეტში შევარდნენ.
ახლობლების თქმით, სოფო ხინგავას საკეისრო კვეთის შემდეგ, კიდევ ერთი ოპერაცია კლინიკაში ისე გაუკეთეს, რომ ახლობლებს არ შეატყობინებს. შემდეგ მდგომარეობა დამძიმდა, პაციენტი გადაიყვანეს დიაგნოსტიკურ ცენტრში და იქ უგონო მდგომარეობაში იმყოფება.
პაციენტს საკეისრო კვეთა 7 მაისს ჩაუტარდა, რის შემდეგაც 4 ოპერაცია დაჭირდა.
"ჩემი შვილს ძალით მიკლავენ, მას სასიკვდილო არაფერი არ სჭირდა. გვეუბნებიან, კვდებაო. 4 ოპერაცია გაუკეთეს... მეხუთე ოპერაცია სჭირდებაო. ჩემი შვილი მიატოვეს უყურადღებოდ, საკეისროს მერე, ექიმი წავიდა მეორე საკეისროზე, ჩემს შვილს ვურეკავ, აიღო ტელეფონი და დედა, მაღებინებს, ცუდად ვარო. დამალაპარაკე ვინმე-მეთქი, არავინ არაა დედა აქ, ვინ დაგალაპარაკოო. თურმე შიგნით სისხლდენა მიმდინარეობდა, ექიმები და ექთნები ქვევით ქეიფობდნენ იმ დღეს..." - ამბობს ახალგაზრდა გოგოს დედა.