"33 წლის წინ, 31 მარტს, საყოველთაო რეფერენდუმის საფუძველზე მოხდა ჩვენი ქვეყნის დამოუკიდებლობის აქტის მიღება - გილოცავთ ამ ღირსშესანიშნავ თარიღს" - ილია მეორე
დღევანდელი დღე უმნიშვნელოვანესია ჩვენი ქვეყნის ცხოვრებაში, რადგან 33 წლის წინ, 31 მარტს, საყოველთაო რეფერენდუმის (მათ შორის აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში ჩატარებულის) საფუძველზე მოხდა ჩვენი ქვეყნის დამოუკიდებლობის აქტის მიღება,- ამის შესახებ ნათქვამია საქართველოს პატრიარქის ილია მეორის წერილში, რომელსაც საპატრიარქო ავრცელებს.
"საქართველოს სუვერენიტეტი და ტერიტორიული მთლიანობა სწორედ ამ მოვლენებს ეყრდნობა, რაც პრეზიდენტ ზვიად გამსახურდიას, მაშინდელი უზენაესი საბჭოს, ჩვენი ერისა და, საერთოდ, საქართველოს მთელი მოსახლეობის დამსახურებაა.გილოცავთ ამ ღირსშესანიშნავ თარიღს.გილოცავთ ბატონ ზვიად გამსახურდიას დაბადების დღეს.ღმერთმა ნათელი დაუმკვიდროს მის უკვდავ სულს",- წერია პატრიარქის წერილში.
მადლობა პატრიარქო, გვეიმედები❤️
ეხლა ამბობ ამას. ზვიადს სიცოცხლეში დევნიდით, პუტჩისტებს დაუჭირე მხარი და ეხლა..... კაცს აღსარების და ზიარების უფლებას არ აძლევდით (((