"ლომისის სალოცავში მიდიოდნენ, სანთლები უნდა დაენთოთ... " - რას ჰყვებიან ადგილობრივები ოკუპანტების მიერ მოკლულ თამაზ გინტურსა და გატაცებულ ლევან დოთიაშვილზე
რუსი ოკუპანტების მიერ გატაცებული ლევან დოთიაშვილი "კარგად არის“. ამის შესახებ "ინტერპრესნიუსს“ გატაცებულის ოჯახის ახლობელმა, ციცო საათაშვილმა სოფელ კირბალში განუცხადა.
თვითონ დოთიაშვილის ოჯახის წევრები კი, მედიასთან კომენტარს არ აკეთებენ.
"ლევან დოთიაშვილი კარგად არის. დაჭრილი არ არის. ოჯახში ვიყავი და ოჯახმა მითხრა, რომ კარგად არის“, - განაცხადა ციცო საათაშვილმა.
გარდა ამისა, როგორც მან განმარტა, გავრცელებული ინფორმაცია, თითქოს დოთიაშვილის და გინტურის გარდა შემთხვევის ადგილზე კიდევ ერთი პირი იყო, სიმართლეს არ შეესაბამება.
"ის კაცი 70 თუ 75 წლის კაცია და იქამდე არ ყოფილა [მისული]. ეს პირიც სამართალდამცველებმა გამოკითხვაზე გადაიყვანეს გუშინ, მაგრამ მან ისიც კი არ იცოდა, რომ გინტური გარდაიცვალა“, - განაცხადა ციალა საათაშვილმა.
გარდა ამისა, მეზობლების განმარტებით, 33 წლის ლევან დოთიაშვილი და თამაზ გინტური სალოცავში სანთლების დასანთებად იმყოფებოდნენ, როდესაც მკვლელობა და გატაცება მოხდა.
"ლომისის ეკლესიაში დაახლოებით 2 წელია, რაც ვერ მივდივართ. როდესაც მიცვალებულებთან მივდივართ, მაშინ პოლიცია დგას ხოლმე. უნდა გასამართლდნენ ისინი, ვინც ეს ჩაიდინა. თამაზ გინტურს და ლევან დოთიაშვილს სანთლები უნდა დაენთოთ ლომისის სალოცავში, მეტი არაფერი. ადრე ჩემი ორი შვილიც იყო დაკავებული, ერთ კვირაზე მეტხანს“, - განაცხადა მოკლული თამაზ გინტურის ოჯახის ახლობელმა და აღნიშნა, რომ თამაზ გინტური წარსულში სამხედრო პირი იყო.
უკრაინა, ყარაბახი,ისრაელი მერე დაღესტანში არეულობა, რაღაც ცუდი მწიფდება აქ, აქეთ უნდათ ცხელი წერტილის გადმოტანა,მე5 კოლონა მზად არის უკვე მოქმედებისთვის
რატომღაც ნაცთა ბელადმა ორი დღით ადრე დააანონსა რუსებისგან პროვოკაცია,რატომღაც გასროლაზე გააკეთა აქცენტი,რატომღაც ნაცსასტავი იყო წახეტწბული ქაცარავას მეთაურობით ზუსტად მაგ დროს ,ზუსტად მაგ სოფელში,რატომღაც იმ საბრალო აწ განსვენებულ ყოფილ სპეცნაზელს და ასევე ნაცპარტიის წარმომადგენელს მოულოდნელად მოუნდათ ოკუპანტებისგან კონტროლირებად ტერიტორიაზე გადასვლა,..კარგად უნდა გაარკვიონ ვის შეხვდნენ მანამდე ეს საწყალი ხალხი,ვინ უკავშირდებოდათ...ხომ არავინ გამოიყენა მათი სიცოცხლე ამ პროვოკაციის მოსაწყობად,ზუსტად იმ ყბადაღებული სტატუსის წინ??!