"იქიდანაც დაგიპურებთ თქვენ მიერ გაღატაკებულ მოსახლეობას ჩემი ბიჭი. უფალო, არავის გამოაცდევინო ასეთი ლუკმის გემო" - ნიკო კვარაცხელიას საფლავიდან ყვავილები მოიპარეს?
ვერაზე მოკლული ახალგაზრდის, ნიკო ვარაცხელიას დედა, იზა ომაძე სოციალურ ქსელი ნიკოს საფლლაზე 12-საათიანი შუალედით გადაღებულ ფოტოებს აქვეყნებს. პოსტიდან ირკვევა, რომ ნიკოს საფლავიდან ყვავილები რამდენიმე საათში გაქრა.
"ქვეყნის ეკონომიკის ზრდა დამილოცე, უფალო. იქიდანაც დაგიპურებთ თქვენს მიერ გაღატაკებულ მოსახლეობას ჩემი ბიჭი. უფალო, არავის გამოაცდევინო ასეთი ლუკმის გემო. 12 საათის სხვაობით მშვენიერი ვეღარ არის ცხოვრება" - წერსიზა ომაძე.
შეგახსენებთ, 2021 წლის 15 სექტემბერს, თბილისში, ანჯაფარიძის ქუჩაზე, 22 წლის ნიკა კვარაცხელია ცეცხლსასროლი იარაღიდან 10-ზე მეტი გასროლით მოკლეს. აღნიშნულ საქმეზე თითქმის, ერთთვიანი ძებნის შემდეგ, აკო ჭელიძე და გიორგი კავილაძე თბილისში, წყნეთში დააკავეს. მათ ნიკა კვარაცხელიას ჯგუფურად განზრახ მკვლელობასა და ჯგუფურად ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას ედავებოდნენ. აღნიშნულ საქმეზე დაკავებულია ასევე კიდევ ერთი პირი, რომელსაც დანაშაულის შეუტყობინებლობას ედავებიან და მისი საქმე ცალკე წარმოებად მიმდინარეობს. ნიკა კვარაცხელია ტექნოლოგიების სფეროში საქმიანობდა, ის პლატფორმა Feedc-ის დამფუძნებელია.
ტჯ
ძალიან გულისამაჩუყებელია რბილად რომ ვთქვათ ეს ნათქვამი, მაგრამ ფუჭე. რა დაპურება, რა გაღატაკებული?! რეებს როშავთ, თუ ფორმულაზე, ტვ პირველზე და მთავარზე სიარულმა გიბიძგათ სურათების გადაღება და მსგავსი რიტორიკა? ყველამ ვიცით ვის და სად მიაქვს ყვავილები!!!
diana
ისევ იმ მეყვავილესთან მოიკითხეთ ,სადაც შეიძინეთ ყვევილები. როგორც ვიცი ისევ ისინი იღებენ საფლავებიდან და ხელახლა ყიდიან.