"ტიტანის“ სამძებრო სამუშაოებისას ნაპოვნია "ნამსხვრევების ველი“ - რა ინფორმაციას ავრცელებს აშშ-ის სანაპირო დაცვის სამსახური
ამერიკის შეერთებული შტატების სანაპირო დაცვის სამსახურის ინფორმაციით, დაკარგული წყალქვეშა ნავის, "ტიტანის“ სამძებრო სამუშაოებისას ნაპოვნია "ნამსხვრევების ველი“.
მათივე ცნობით, ნამსხვრევები აღმოჩენილია 1912 წელს ჩაძირული "ტიტანიკის“ მახლობლად.
დამატებითი ინფორმაცია ამ დროისთვის ცნობილი არ არის. უცნობია, აღმოჩენილი ნამსხვრევები არის თუ არა დაკარგული წყალქვეშა ნავის (წყარო: BBC)
ინფორმაცია განახლდება.
• 19 ივნისს ცნობილი გახდა, რომ კანადაში, ნიუფაუნდლენდის სანაპიროსთან, "ტიტანიკის" ნამსხვრევების სანახავად ექსპედიციაში წასული ტურისტული წყალქვეშა ნავი გაუჩინარდა.
ჯერ კიდევ გაურკვეველია, რა მოხდა და რატომ გაწყდა კონტაქტი, ან რამდენად ახლოს იყო "ტიტანიკთან". ცნობილი მხოლოდ ისაა, რომ ნავთან კონტაქტი ექსპედიციის დაწყებიდან 1 საათისა და 45 წუთის შემდეგ დაიკარგა.
წყალქვეშა ნავის ბორტზე ხუთი ადამიანი - მილიარდერები და მეცნიერები იმყოფებოდნენ. თითოეულმა მათგანმა ექსპედიციისთვის 250 000 დოლარი გადაიხადა.
Momavali-s
შენი ანგარიშის ნომერი არ იცოდნენ თორემ დაგირიცხავდნენ აუცილებლათ.
ეს ტიპიური ბიზნესია, ბიზნესმა გულჩვილობა არ იცის მოიშორეს მეცნიერიც და მილიარდერიც ესაა კავიტალიზმი- კონკურენციაააააა ძმაო.