"ხვალ მორიგი აბსურდის თეატრია... ვერ წარმოიდგენთ, როგორი რთული სანახავია ადამიანი, რომელსაც სინანულის ნატამალი არ აქვს" - რას წერს ნიკო კვარაცხელიას დედა?
ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის საქმის განხილვა სააპელაციო სასამართლოში გრძელდება. ხვალ მორიგი პროცესი იმართება, რასთან დაკავშირებითაც პოსტს ვერაზე მოკლული ახალგაზრდას დედა იზა ომაძე ავრცელებს:
"მოთმინება ბრილიანტია"-ო, ბერი გაბრიელის სიტყვები გონებაში მუდმივად მიტრიალებს, ვითმენთ ძალიან ბევრს, ზომაზე მეტს, მაგრამ მოთმინება, ხშირად ურწმუნო, უსულო ადამიანების წინაშე ძალიან დამღუპველია, აზრადაც კი არ მომდის, რომ ნიკო კვარაცხელიას ტრაგიკული მკვლელობა უმკაცრესად არ შეფასდება.
წარმოუდგენელია ხელისუფლების კურსი იყოს სრულიად უდანაშაულო, წარმატებული ახალგაზრდის მკვლელობა და მომხდარი ტრაგედიის არასწორი ფორმულირება, რა გახდა ხელისგულზე დადებული საქმის წინ და უკან ტარება, ვინ უმაგრებს ზურგს მკვლელებს???