"ნუ დამსვამთ ვირტუალურ საბრალდებო სკამზე“ - სოსო გოგაშვილი მისთვის ბრალის დამძიმებას ეხმაურება და მედიას მიმართავს
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის ყოფილი მოადგილე, სოსო გოგაშვილი მისთვის ბრალდების დამძიმებას პენიტენციური დაწესებულებიდან ეხმაურება.
სოციალურ ქსელ "ფეისბუქში“ გამოქვეყნებულ წერილში სოსო გოგაშვილი აღნიშნავს, რომ სუს-ში "ოცნების“ 10-წლიანი დანაშაულებრივი ქმედებების არქივი დევს. როგორც ყოფილი მაღალჩინოსანი აცხადებს, პირადი ცხოვრების კადრების საქმეზე დადგენილია ის პირი, ვინც აღნიშნული მასალა ატვირთა, თუმცა, ირაკლი შოთაძეს საქმე "თაროზე უდევს“, ვინაიდან ის ადამიანი "რუსეთის სპეცსამსახურებთანაა კავშირში“.
"გავეცანი ბინძური "ქოცების“ მიერ შეკერილ საქმის მასალებს, იმას, რაც 16 ივლისს ჩემს სახლში იარაღთან ერთად ჩამიდეს. ამდენი სიბინძურის კეთება როგორ შეგიძლიათ, სად მოაგროვეთ ამდენი საზიზღრობები, რა თქმა უნდა, "ნაცების“ დროინდელი. "ოცნების“ დროს გაკეთებული რომ შემოეტანათ, ეს ხომ აღიარება იქნებოდა, რომ იწერთ ყველას: მთავრობას, პარლამენტს, ოპოზიციას, სასულიერო პირებს, ენჯეოებს, დიპლომატებს, თქვენი გუნდის წევრებს, მათ ცოლებს, საყვარლებს. დიახ, ვადასტურებ, რომ მსგავსი ბინძური ათწლიანი არქივი "ოცნების“ დანაშაულებრივი ქმედებებისა დევს სუს-ში. დამკვეთიდან შემსრულებლამდე ყველა უსასტიკესად დაისჯებით კანონით, როცა ხელისუფლებაში აღარ იქნებით. ჩემს სახლში შემოტანილი ეს ნაგავი ზუსტად ასახავს თქვენს რეალურ შინაგან მდგომარეობას, წარმოაჩენს თქვენს ბინძურ ამორალურ სახეს. კიდევ ერთხელ დავრწმუნდი ჩემს მიერ თქვენი მხილებისათვის გადადგმული ნაბიჯის სისწორეში. თქვენი ხელისუფლებაში ყოფნის ყოველი დღე ქვეყანას მიაქანებს დაშლისკენ, განადგურებისკენ და სისხლის ღვრისკენ.
რაც შეეხება გახმაურებული პირადი ცხოვრების კადრების საქმეს, სადაც პოლიტიკოსები არიან დაბარებულები, ეს საქმე გახსნილია, გამოძიებულია, დადგენილია ადგილიც, საიდანაც აიტვირთა, პიროვნება, ვინც ატვირთა, მაგრამ საქმე შოთაძეს უდევს თაროზე. დამნაშავე თავისუფალია, ამ საქმის შესახებ ინფორმაცია წლების წინ გამოიჟონა, მაგრამ არც მაშინ არ დაიჭირეს და არც ახლა არ იჭერენ, იმიტომ, რომ ეს ადამიანი პირდაპირ კავშირშია რუსეთის სპეცსამსახურებთან. ამ საქმეს მიაქციოს მედიამ ყურადღება, მოიკითხეთ რეალური დამნაშავე, ნუ აყვებით "ოცნების“ ფეიკ კამპანიას და ნუ დამსვამთ ვირტუალურ საბრალდებო სკამზე“, - წერს გოგაშვილი.
შეგახსენებთ, რომ გენერალურმა პროკურატურამ სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის ყოფილ მოადგილეს, სოსო გოგაშვილს ბრალი დაუმძიმა. პროკურატურის ინფორმაციით, გოგაშვილს ახალი ბრალდება სახელმწიფო საიდუმლოების განზრახ გახმაურების და პირადი ცხოვრების საიდუმლოს ხელყოფის ფაქტებზე წარედგინა.
აი, რას შეიძლება დაემსგავსოს სამშობლოს მოღალატე და გაუმაძღარი ადამიანი!
უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი ყოფილა და თვითონ გახდა საფრთხე ქვეყნისთვის. რამდენ გაჭირვებულს დააკმაყოფილებდამ მისგან მოპარული ფულით სახელმწიფო. ასეთ ქურდებს აქვთ სახალხო დამცველის იმედი.