ანტიკორუფციული სააგენტოს წარმოებაში არსებულ სისხლის სამართლის საქმეზე, რომელზეც გამოძიება უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციის ფაქტზე მიმდინარეობს, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ყადაღა დაედო იოსებ გოგაშვილის, მისი ოჯახის წევრებისა და ახლო გარემოცვის კუთვნილ უძრავ და მოძრავ ქონებებს. ამის შესახებ ნათქვამია სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის განცხადებაში.
მათივე ინფორმაციით, ყადაღა დაედო: თბილისში, კახეთის რეგიონში, ხონის მუნიციპალიტეტში, მარტყოფსა და დაბა ბაკურიანში მდებარე, ჯამში 34 მიწის ნაკვეთს - საერთო ფართით 4 439 260 კვადრატული მეტრი, 4 საცხოვრებელ ბინას და სიღნაღში მდებარე სასტუმროს.
„ყადაღა ასევე დაედო ზემოხსენებულ პირთა მოძრავ ქონებებს. კერძოდ, 13 ავტომანქანას, 3 სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკას, 3 ერთეულ მოტოტექნიკას და 15 ცეცხლსასროლ იარაღს.
ხსენებული უძრავი და მოძრავი ქონებების რეალური საბაზრო ღირებულებების დადგენის მიზნით დანიშნულია სასაქონლო ექსპერტიზა“, - ნათქვამია ინფორმაციაში.
და ეს ადამიანი სოც დაუცველი ხორცის ხაჭაპურის გაყიდვით რომ ირჩენდა თავს ამდენი ქონება დააგროვა და რაში? აი ესაა საკითხავი...თუ ასეთი სამართლიანი იყავი რატომ მაშინ არ ამოიღე ხმა თუ უკანონობებს გაკეთებინებდნენ? მარაააა......ფულმა და სიმდიდრემ დაგაბრმავა და როცა სამსახურიდან ამოგკრეს ...უკვე აღარ მოგეწონა და ზღაპრების წერა დაიწყე...ხპტუი რა მდაბიო ოჯახი...
რა გინდოდაა რა არ გყოფნიდაა. მარა როცა კაცი ჩანერგილი და არსებობს კომპრომატი არაფერი ეშველება. ამიტოა აუცილებელი სპეც.შემოწმების გავლა და არა სპონტანურად ნახირიდან ხალხის აყვანა სერიოზულ სამსახურებში.