დავით არახამია ქართველებს მიმართავს - "ქუჩაში გამოხვედით და ვიდეომიმართვები ჩაწერეთ... ეს ჩვენი ჯარისკაცისთვის ძალიან ბევრს ნიშნავს"
უკრაინის რადას ფრაქცია „ხალხის მსახურის“ ლიდერი დავით არახამია საქართველოს მოსახლეობას მიმართავს და აცხადებს, რომ უკრაინელები ომში როგორც უკრაინისთვის, ასევე საქართველოსთვის გაიმარჯვებენ.
"პატივცემულო საქართველოს მოქალაქეებო, მინდა მადლობა გადაგიხადოთ, რომ უკრაინას მხარს ასე მტკიცედ უჭერთ. ქუჩაში გამოხვედით და ვიდეომიმართვები ჩაწერეთ, ეს ძალიან მნიშვნელოვანია. დამიჯერეთ, პატარა ყურადღებაც კი ჩვენი ჯარისკაცისთვის მორალურად ძალიან ბევრს ნიშნავს.
დღეს ჩვენი ჯარისკაცები რუსულ არმიას ებრძვიან. არმიას, რომლის სამხედრო ტექნიკა და ჯარისკაცების რაოდენობა მნიშვნელოვნად აღემატება უკრაინულ ჯარს, თუმცა რუსები მორალურად მარცხდებიან.
2008 წელს საქართველოშიც მსგავსი ვითარება იყო, სამწუხაროდ, მაშინ საქართველომ რუსეთის დამარცხება ვერ მოახერხა. დღეს ამ ომში, უკრაინელები, როგორც უკრაინისთვის, ასევე საქართველოსთვის გაიმარჯვებენ. ვიცი, რომ ყველაზე კარგად გესმით, ის, რაც ახლა ხდება",- აცხადებს დავით არახამია, რომლის მიმართვას „მთავარი არხი“ ავრცელებს.