უკრაინის რადას ფრაქცია „ხალხის მსახურის“ ლიდერი დავით არახამია საქართველოს მოსახლეობას მიმართავს და აცხადებს, რომ უკრაინელები ომში როგორც უკრაინისთვის, ასევე საქართველოსთვის გაიმარჯვებენ.
"პატივცემულო საქართველოს მოქალაქეებო, მინდა მადლობა გადაგიხადოთ, რომ უკრაინას მხარს ასე მტკიცედ უჭერთ. ქუჩაში გამოხვედით და ვიდეომიმართვები ჩაწერეთ, ეს ძალიან მნიშვნელოვანია. დამიჯერეთ, პატარა ყურადღებაც კი ჩვენი ჯარისკაცისთვის მორალურად ძალიან ბევრს ნიშნავს.
დღეს ჩვენი ჯარისკაცები რუსულ არმიას ებრძვიან. არმიას, რომლის სამხედრო ტექნიკა და ჯარისკაცების რაოდენობა მნიშვნელოვნად აღემატება უკრაინულ ჯარს, თუმცა რუსები მორალურად მარცხდებიან.
2008 წელს საქართველოშიც მსგავსი ვითარება იყო, სამწუხაროდ, მაშინ საქართველომ რუსეთის დამარცხება ვერ მოახერხა. დღეს ამ ომში, უკრაინელები, როგორც უკრაინისთვის, ასევე საქართველოსთვის გაიმარჯვებენ. ვიცი, რომ ყველაზე კარგად გესმით, ის, რაც ახლა ხდება",- აცხადებს დავით არახამია, რომლის მიმართვას „მთავარი არხი“ ავრცელებს.
მებრძოლი კაცი, აბა აქაური მთავრობა დეკლარაციაში რუსეთსაც ვერ ახსენებს. იიიიი არ გავაღიზიანოთ, იიი ხაჩაპური ვაჩამოთ, იიიი რუსეთი და დოსტოევსკი.
საქოცეთი და სანაცეთი ორივე მხარე სამშობლოს გამყიდველები ხართ.ერთმანეთის უკანალის მომხოცველები და ერთმანეთის გამპრავებლები.ასე რომ გადაეჭიდეთ ერთმანეთს.დავით არახამიას ედრებით თქვე ჩასვრილებო.