ევროტურნირებიდან მოკვეთილი რუსული საფეხბურთო კლუბები და რთულ მდგომარეობაში მყოფი ლეგიონერები - როგორ უნდა დააღწიოს ხვიჩა კვარაცხელიამ თავი რუსეთს?
რუსეთში ბევრი ქართველი ლეგიონერი თამაშობს და რთულ ვითარებაში აღმოჩნდნენ, რადგან რუსულ კლუბებს ევროტურნირებიდან მოკვეთენ და თანაც, ანაზღაურების პრობლემაც შეექმნებათ. გულშემატკივრებს უფრო მეტად "რუბინის" გარემარბ ხვიჩა კვარაცხელიას საკითხი აინტერესებთ - როგორ შეიძლება ყაზანურ კლუბს თავი დააღწიოს? აქედან ადვილია რჩევების მიცემა და უნდა გვახსოვდეს, სად და როგორ რთულ სიტუაციაში იმყოფებიან ჩვენი ფეხბურთელები და ალბათ, უპრიანი იქნება, ისინი არათუ არ გავაკრიტიკოთ და კიდევ უფრო დიდი ზეწოლის ქვეშ მოვაქციოთ, არამედ მხარდაჭერა გამოვუცხადოთ.
• ხვიჩა კვარაცხელია ერთ-ერთია იმ ქართველი სპორტსმენებიდან, რომლებმაც სოციალურ ქსელში ომი გააპროტესტეს. ხვიჩამ ინსტაგრამზე შავი ფონის ფოტო ატვირთა და დაწერა - "არა ომს."
საფეხბურთო აგენტმა ალექსეი საფონოვმა განაცხადა, რომ "რაიმე კომპრომის მოიძებნება."
"მოიძებნება კომპრომისი. არის ფიფა, უეფა, ფეხბურთელთა სტატუსის სხვადასხვა პალატა. ყოველთვის არსებობს რაღაც ფორსმაჟორები, ეს კი სწორედ ფორსმაჟორია. მეგობრულად მოილაპარაკებენ, რადგან თუ ფეხბურთელი იტყვის, რომ აქ თამაში არ უნდა, მის ძალით შეჩერებას ვერავინ შეძლებს.
მე უბრალოდ არ ვიცი, ამ ყველაფერს როგორი შედეგი მოჰყვება. თუ ჩემპიონთა ლიგაზე არ ითამაშებენ, ზოგიერთი კლუბისთვის ამდენი ლეგიონერის ყოლას აზრი არ ექნება. "ზენიტი" ჩემპიონი ბრაზილიელების გარეშეც გახდება", - ამბობს სიფონოვი... განაგრძეთ კითხვა sportall.ge
rateqs
გაასწროს რუსეთიდან აბა რა, თან სასწრაფოდ, ჩვენი ევროპელი მეგობარი ქვეყნები თავის კლუბებში გეპატიჟებათ, კარი გაგვიღეს, ოღონდაც წამოდით რუსეთიდანო.....ჯერ ევროპელი პუტანკების და მერე ვინც ამ რიტორიკით წერთ თქვენი პუტანა დდდდდდდდდდდდდდდდ
ლიმონა!
მოსცილდი მაგ ჭაობს, ეხლა შანსი გაქვს!!!