"სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახური ვიზა-ლიბერალიზაციის პირობის ნაწილი იყო, ჩვენ მის გასაძლიერებლად მნიშვნელოვანი ინვესტიცია განვახორციელეთ" - კარლ ჰარცელი
"სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახური ვიზა-ლიბერალიზაციის პირობის ნაწილი იყო, ჩვენ მის   გასაძლიერებლად მნიშვნელოვანი ინვესტიცია განვახორციელეთ" - კარლ ჰარცელი
"მე გამოვხატე სერიოზული შეშფოთება იმ პროცესთან დაკავშირებით, რაც სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურთან დაკავშირებით პარლამენტში ახალ წლამდე დაიწყო, რაც ჩვენ ძალიან დაჩქარებულ პროცესად შევაფასეთ, რომელიც არ იყო საკმარისად ინკლუზიური და მასში ყველა დაინტერესებული მხარე არ იყო ჩართული" - ამის შესახებ ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში კარლ ჰარცელმა განაცხადა.
მისი თქმით, ევროკავშირი სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურთან დაკავშირებით ერთ-ერთი დაინტერესებული მხარეა, რომელმაც მისი შესაძლებლობების გასაძლიერებლად მნიშვნელოვანი ინვესტიცია განახორციელა.
"გარდა იმისა, რომ შეკითხვები გვქონდა პროცესის არსზე, მე ასევე განვაცხადე, რომ ევროკავშირი არის დაინტერესებული მხარე ამ სამსახურთან დაკავშირებით, რომელიც საქართველო-ევროკავშირის ვიზა-ლიბერალიზაციის ერთ-ერთი პირობის ნაწილი იყო. ჩვენ ამ ინსტიტუტის ექსპერტიზის და შესაძლებლობების გასაძლიერებლად მნიშვნელოვანი ინვესტიცია განვახორციელეთ. ეს არის მნიშვნელოვანი ინსტიტუტი, რომელიც როგორც დემოკრატიული ლანდშაფტის ნაწილი, ახორციელებს კონტროლსა და ბალანსს. იმედი გვაქვს, რომ ის შეშფოთება, რაც გამოითქვა გათვალისწინებული და ასახული იქნება, როდესაც პროცესი გაგრძელდება,“- აღნიშნა ელჩმა.
345
ჯერ ერთი არ გაუქმებულა,მაგრამ გასაუქმებელი კი არის, აბა რა ჯარიმები და ნაცების ნხარდაჭერები დაიწყო. სახელმწიფო სამსახური ხელმძღვანელი კი არა ნაცმოძრაობის წევრია ეგ თოლორაია
ევროკავშირის აზრი, ვიზალიბერალიზაციის დროინდელი შეთანხმება, ერთ ახლადნამშობიარებ ქალის წინააღმდეგ მთელი ხელისუფლების წასვლით გამოწვეული უხერხულება ... ეს ყველაფერი გადაწონა თოლორაიას "გახარიას კადრი რომ ყოფილა" და საბიუჯეტო დაფინანსებაზე მყოფმა როგორ გაბედა" ... და ის სანიმუშოდ დასაჯეს :)))