"უნდა გამკაცრდეს ფსიქოტროპული მედიკამენტების გაყიდვა და პირადად გავაკონტროლებ აღსრულების პროცესს" - ირაკლი ღარიბაშვილი
"საკმაოდ ლიბერალური გახდა კანონმდებლობა ნარკომანიის მიმართულებით და ჩვენი ახალგაზრდები, ნაცვლად იმისა, რომ დაკავდნენ სპორტით, ისწავლონ, იმუშაონ, არიან დაკავებულები მავნე ნივთიერებების მოხმარებით" - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა, მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
როგორც პრემიერმა აღნიშნა, უნდა გამკაცრდეს ფსიქოტროპული მედიკამენტების გაყიდვაც და აღნიშნულ საკითხს ის პირადად გააკონტროლებს.
„ამას უკავშირდება ნარკომანია და ჩვენი ახალგაზრდების ჩართულობა ამ მეტად დამღუპველ მოძრაობაში. საკმაოდ ლიბერალური გახდა კანონმდებლობა ნარკომანიის მიმართულებით და ჩვენი ახალგაზრდები, ნაცვლად იმისა, რომ დაკავდნენ სპორტით, ისწავლონ, იმუშაონ, არიან დაკავებულები მავნე ნივთიერებების მოხმარებით. ამიტომ უნდა გამკაცრდეს, მათ შორის, ფსიქოტროპული მედიკამენტების გაყიდვაც. ამის თაობაზე გვენება საუბარი მთავრობის სხდომაზე და მე პირადად გავაკონტროლებ აღსრულების პროცესს“, - განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.
Გიორგი
Ვაჟა ფშაველას შესახვევი #5, წლების განმავლობაში ახალგაზრდების რიგი დგას ფსიქოტროპულ პრეპარატებით. Პატრონი არ ჰყავს ქვეყანას. Ამ უნომუსობებს კი ბობოლა მფარველ ჰყავს, როგორც ეტყობა
თავადი ავთანდილი
ხოოო მელანო მელანოო, კიდევ ეწევი პაპიროსსა ?