ჯანდაცვის სამინისტრო განმარტავს, რამ გამოიწვია ვაქცინაციისთვის რეგისტრაციის პორტალზე შეფერხება
ვაქცინაციისთვის რეგისტრაციის პორტალზე - booking.moh.gov.ge-ზე ტექნიკური შეფერხება მოქალაქეების მაღალმა აქტიურობამ გამოიწვია. ამის შესახებ ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია აღნიშნული.
უწყების ცნობით, ხარვეზის აღმოსაფხვრელად დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრში დამატებითი IT ჯგუფები ინტენსიურად მუშაობენ.
ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტრო შექმნილი შეფერხებისთვის ბოდიშს იხდის.
ცნობისთვის, ჯანდაცვის სამინისტროს ვებ-გვერდი, სადაც მოქალაქეებს 15:00 საათიდან „ფაიზერზე“ რეგისტრაცია უნდა დაეწყოთ, შეფერხებით მუშაობს. შესაბამისად, აცრის მსურველები დარეგისტრირებას ვერ ახერხებენ. საქართველოში „ფაიზერის“ 28 ათასი დოზა დღეს შემოვიდა. აცრის პროცესი კი 16 ივლისიდან დაიწყება.
ჯერ თავისი ხალხი დაარეგისტრირა მთავრობამ.თუ რამე დარჩება მერე ჩვენ გადმოგვიგდებენ.
სამარცხვინო ხალხი ხართ... არ ელოდით აქტიურობას, ხომ? თუ თქვენი ბომონდისთვის გადამალეთ? ახლა, ამწუთას, არც ფაიზერია მისაწვდომი, არც ზენეკა, თქვე არაადამიანებო.
"შეიძლება გარკვეული ჯგუფების ინტერესებში იყოს ეს ამბავი..." - რას ამბობს თამარ გაბუნია ვაქცინაციისთვის სარეგისტრაციო საიტის შეფერხებაზე