"თუ გინდათ, მიშას და გახარიას ერთმანეთი გადაუკოცნიათ" - გიორგი ვაშაძე
"თუ გინდათ, მიშას და გახარიას ერთმანეთი გადაუკოცნიათ",- ასე ეხმიანება "სტრატეგია აღმაშენებლის" ლიდერი გიორგი ვაშაძე ჟურნალისტებთან მამუკა არეშიძის განცხადებას, რომ გახარია იმიტომ ითხოვდა მელიას დაკავების გადადებას, რადგან "ნაციონალურ მოძრაობას" ეს დრო რევოლუციური სცენარის განსახორციელებლად სჭირდებოდა.
ამასთან, არეშიძის განცხადებას ვაშაძე არასერიოზულს უწოდებს.
"არასერიოზულ, უშინაარსო, არაფრისმთქმელ კომენტარებზე კომენტარი მგონი არ უნდა გავაკეთო. გახარიას და "ნაციონალურ მოძრაობას“ თუ გინდა ერთმანეთი გადაუკოცნიათ, ჩემი საქმე არაა ანუ მიშას და გახარიას, "ნაცმოძრაობას" და გახარიას პარტიას "საქართველოსთვის" თუ გინდათ გადაუკოცნიათ ერთმანეთი,"- აცხადებს ვაშაძე.
ცნობისათვის, არეშიძის განცხადებით, გახარია იმიტომ ითხოვდა მელიას დაკავების გადადებას, რადგან "ნაციონალურ მოძრაობას" ეს დრო რევოლუციური სცენარის განსახორციელებლად სჭირდებოდა. "ამ ყველაფრის კულმინაცია უნდა ყოფილიყო 19 თებერვალს, ანუ მელიას ვერდაჭერის მეორე დღეს, სააკაშვილის საქართველოში შემოსვლა,"- აცხადებს არეშიძე.
Base
ჭკვიანი პოლიტიკოსია ვაშაძე და ქართულ პოლიტიკაში ერთ ერთი საუკეთესო, თუ საუკეთესო არა.
ხარ
ძალიან გვაკლია ბატონი მამუკა პარლამენტში თავისი ბრძნული შორსმჭრეტველი ანალიზით კავკასიის მოვლენებზე. გამსახურდიასაც კარგი რჩევები მისცა 1991 წელს
"გახარია სისტემაში აღმოჩნდა ასე: მამამისმა მომიტანა CV, გავესაუბრე და გავაცანი ივანიშვილს..." - რას იხსენებს გია ხუხაშვილი?
პარლამენტმა მეორე მოსმენით 19-20 ივნისის მოვლენებთან დაკავშირებით "ოცნების" მიერ მომზადებული "ამნისტიის შესახებ" კანონპროექტი მიიღო