"ყველაფერი გადავიდა რობერტ სტურუაზე, თითქოს მან წაახალისა ბესო" - დაპირისპირება მოხდა მსახიობებსა და აქციის მონაწილეებს შორის
რუსთაველის თეატრთან, სადაც დამოუკიდებელი პროფესიული კავშირი “გილდიას” წევრები აქციას მართავდნენ, თეატრის მსახიობებსა და აქციის მონაწილეებს შორის სიტყვიერი დაპირისპირება მოხდა.
მსახიობი გოგა ბარბაქაძის განმარტებით, მათი გაღიზიანება აქციის მონაწილეების მხრიდან რუსთაველის თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელის რობერტ სტურუას მისამართით გაკეთებულ შეურაცხმყოფელ განცხადებებს მოჰყვა. მისივე თქმით, ბესო ზანგური ყველა სპექტაკლიდან მოხსნილია და იურიდიულად, რაც თეატრს შეეძლო გაეკეთებინა, უკვე გააკეთა.
"ჩვენი გაღიზიანება გამოიწვია იმან, რომ ყველაფერი გადავიდა რობერტ სტურუაზე, თითქოს მან წაახალისა ბესო ზანგური. მოხსნილია ეს კაცი ყველა სპექტაკლიდან, იურიდიულად რაც შეუძლია გააკეთოს თეატრმა, უკვე გააკეთა. თუ აღიძრება სისხლის სამართლის საქმე და ეს კაცი დამნაშავედ გამოცხადდება, რუსთაველის თეატრი მიიღებს კიდევ უფრო მეტ გადაწყვეტილებას. სოლიდარობას ვუცხადებთ ნინუცა მაყაშვილს ჩვენც და მთელი თეატრიც, ვგმობთ ძალადობას. რობერტ სტურუას ბესო ზანგურისთვის სოლიდარობა არ გამოუცხადებია და არ გაუმართლებია მისი საქციელი, ბატონმა რობერტმა თქვა, რომ თუ დამნაშავე ნაპოვნი არ არის, რატომ დავსაჯოთ ადამიანი.
ამაზე გამოვიდნენ და თქვეს, რომ ახალისებს ბესო ზანგურს, იმიტომ, რომ ის არის დამნაშავე. სანამ ეს აქცია დაიწყებოდა, აქციის მონაწილეებმა თქვეს, რომ რობერტ სტურუა არის ბოროტება, შეურაცხყოფას აყენებს ქალებს და ამცირებს. თუ რეპეტიციაზე ნამყოფი არ არიან, საიდან აქვთ ეს ინფორმაცია? თეატრში 61 ადამიანი მუშაობს, მათ შორის ქალებიც, არავინ არაფერს არ ამბობს და ეს არაფერს არ ნიშნავს?”, - აღნიშნა გოგა ბარბაქაძემ.
მკითხველის კომენტარები / 68 /
ყველგან აამტუტეს საქმე, რა ხდება? რატომ ხდება ყველაფრის დრამატიზება? ესღა გვაკლდა და დავეეიოთ ერთმანეთს, რაც შეიძლება სწრაფად ვლანძღოთ ერთმანეთი. ქალები ყოველთვის სიმშვიდის სიმბოლო იყვნენ და ახლა ბოროტების სიმბოლოდ ნუ გადავიქცევით. ჭკუას მოუხმეთ გთხოვთ. რას გადაირიეთ? ზანგურს დაუქცევია ქვეყანა? დამტკიცდა დანაშაული? ასეთი უმწიფარი ხალხი ვართ? ეს რაც ხდება სიგიჟეა.
კინო
დავით კოდუას ცოლი ამბობს, ქმარს არ ვუცემივარო, და მაინც დაიჭირეს ეს კოდუა. წულაიას ვიდეოები გამოქყნდა, არაფერი ძალადობა ყოფილა, მაინც დაიჭირეს. ბასილაშვილსაც ლამის აღმკვეთი მიუსაჯეს, და ესენი ვინ არიან, ამათზე რო არაფრის თქმა არ შეიძლება?! ტოჟე მნე ფელინი-მასტროიანი
საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირების 705 ახალი შემთხვევაა - რამდენი პაციენტი გარდაიცვალა და როგორია ბოლო დღე-ღამის ტესტირების შედეგები
მართლმადიდებელი სამყარო ამაღლებას ზეიმობს
"ნამახვანჰესის“ პროექტი ვეღარ განხორციელდება და ამ ნაწილში ვიწონებთ პრემიერის განცხადებას" - რას პასუხობს ვარლამ გოლეთიანი ღარიბაშვილს?