ჰაკერებმა სოციალურ ქსელ Facebook-ის 533 მილიონზე მეტი მომხმარებლის პირადი მონაცემები მოიპარეს და ინტერნეტში გაავრცელეს.
მედიის ინფორმაციით, ჰაკერებმა სულ 106 ქვეყნის მოქალაქის პირადი ინფორმაცია მოიპოვეს. როგორც ცნობილია, საქმე ეხება სოციალური ქსელის მომხმარებლების ბიოგრაფიებს, დაბადების თარიღებს, მობილური ტელეფონის ნომრებს, ელექტრონული ფოსტის მისამარათებსა და სხვა ინფორმაციას.
ჰაკერებმა მოიპარეს "ფეისბუქის" დამფუძნებლის, მარკ ცუკერბერგის პირადი მონაცემებიც და მისი ტელეფონის ნომერი გაასაჯაროვეს.
Facebook-ის ინფორმაციით, ინტერნეტში გავრცელებული მონაცემები, სავარაუდოდ ჰაკერებმა 2019 წელს მაშინ მოიპარეს, როდესაც სოციალურ ქსელს გარკვეული ხარვეზები ჰქონდა.
აღსანიშნავია, რომ 106 ქვეყანას შორის საქართველოც მოხვდა და ინტერნეტში 95 193 მოქალაქის პირადი მონაცემი გავრცელდა.
ეგ სია ქართველებისა არაა სანდო, ნახევარი მკვდარი სულიიქნება ვაშაძის და მიშასი ! იგულავას პრემიების სიიდან ხომ არ ამოიღეს , ნეტავ ?! აა საარჩევნო სიაა , რომელი უბანია, ქუჩა ? სახლი ? სადარბაზო ? არცერთი არ არსებობსო ? როგორ მიაგნეს კაცო < ა ძმაო ჰაკერი , მაიყვათ ერთი აქა პრაკურატურაში , ერთ კვირაში გამოიძიებს 30 წლიან საარჩევნო სიყალბეებს !
სულ გააგიჟა ამ ცუკემბერმა ეს ხალხი საქართველოში განსაკუთრებით. ნეტა გადასახადი დაწესონ ამ ფეისბუკზე იმდენი რომ გაუქმოს ხალხმა. თუ საიტზე ამოაგდო დბ დგე მიულოცავენ ისე რიცხვებს ვეღარ იმახსოვრწვენ.