"დიდი იმედი მაქვს და მინდა პოზიტიური, ოპტიმისტური მოლოდინი დავიტოვო, რომ შეთანხმება შედგება", - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა ჟურნალისტებს განუცხადა, რითაც ისაუბრა ხელისუფლებასა და ოპოზიციას შორის შეთანხმების მიღწევის შესაძლებლობაზე.
ირაკლი ღარიბაშვილის თქმით, “ვადამდელი არჩევნების საკითხი არის დახურული“.
"ვადამდელი არჩევნები ქვეყანაში არ იქნება. ამაზე საუბარი ჩვენ დავასრულეთ. ამაზე ევროკავშირის ოფიციალური წარმომადგენლების განცხადებები მოვისმინეთ, აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის, სენატის და ა.შ ეუთო/ოდირის დასკვნები, ჩვენი არჩევნები მთელმა მსოფლიომ აღიარა და მოგვილოცა, რა არჩევნებზე მელაპარაკებით? რაც შეეხება ჩვენს დიალოგს, რა თქმა უნდა, ჩვენი დიალოგი გრძელდება.
დიდი იმედი მაქვს და მინდა პოზიტიური, ოპტიმისტური მოლოდინი დავიტოვო, რომ ეს შეთანხმება შედგება. ჩვენი მხრიდან არ ჰქონია და არც ექნება რაიმე დესტრუქციას ადგილი. პირიქით, ჩვენ ამის მომსწრენი გავხდით ოპოზიციის მხრიდან, როდესაც მათ რეალურად ჩაშალეს დიალოგი და ისინი არ წამოვიდნენ კომპრომისზე. ჩვენ ვართ მზად, რომ რეალურად გონივრული და სამართლიანი კომპრომისი იქნას მიღწეული. ახლა, ჯერი არის ოპოზიციაზე, რა თქმა უნდა. ვადამდელი არჩევნების საკითხი არის დახურული, პოლიტპატიმრები ჩვენს ქვეყანაში არ არსებობენ, ეს არსებობდა თქვენი ბელადის, სააკაშვილის დროს“, - განაცხადა ღარიბაშვილმა.
გაგახარა ღმერთმა ხლის მოწოდებ ეს არაა მას დიდი თანხები ჭირდება ოპოზიციამ ჩაიტაროს თავის მომხრებში
გასაიცარია საქართველო! ბოლო 30 წელია თითქმის იცვლებიან მმართველები( აგდებენ ან კლავენ) , ცხოვრების დონე სსრკ- ს დროსთან შედარებით საშინლად დაბალია, უმუშევრობა, გაჭირვება, დაკარგული ტერიტორიები, ლტოლვილები და გაპარტახებული სოფლები შერჩათ! მაგრამ მთავრობები მაინც ჯიუტად, ველურად და დიქტატორულად არ მიდიან დათმობებზე!
ასე რომ ამათაც მალე წასვლა მოუწევთ, რადგან გაკვეთილებს ცუდად სწავლობენ!