ამირან გამყრელიძის განცხადებით, ვისაც ხშირად აქვს ფილერი გამოყენებული, "ფაიზერით“ ვაქცინაციის შემდეგ, შესაძლოა, გართულებები ჰქონდეს
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელის, ამირან გამყრელიძის განცხადებით, ვისაც ხშირად აქვს ფილერი გამოყენებული, "ფაიზერით“ ვაქცინაციის შემდეგ, შესაძლოა, ადგილობრივი გართულებები ჰქონდეს.
როგორც ამირან გამყრელიძემ განაცხადა, კორონავირუსზე "ფაიზერით“ ვაქცინაციისას, პაციენტს შეეკითხებიან, გამოყენებული აქვს თუ არა ფილერი.
"ფაიზერის“ "ჩექლისტს" ერთი კითხვა დაემატა. ვისაც ხშირად აქვს გამოყენებული ფილერი, "ფაიზერის" იმუნიზაციის შემდეგ შესაძლოა, ჰქონდეთ ადგილობრივი გართულებები, რომელიც საჭიროებს მკურნალობას, ამიტომ ამას კიდევ დამატებით შეეკითხებიან", - აცხადებს გამყრელიძე.
დარჩნენ ქალები აცრის გარეშე.
ira
ფილერი რა არის ბატონო ამირან? განგვიმარტე თუ არ შეწუხდები.
"ახლაც დავიჯერეთ, რომ გავიმარჯვეთ ინფექციაზე... ამან შეიძლება მიგვიყვანოს სავალალო შედეგებამდე" - გამყრელიძის თქმით, ეპიდსიტუაცია უარესდება
ამოქმედდება თუ არა ქვეყანაში შეზღუდვები? - ამირან გამყრელიძის განცხადება
ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრებ მედიცინის მუშაკებსა და შესაბამის ასაკობრივ ჯგუფებს ვაქცინაციის პროცესში ჩართვა შეეძლებათ