ექსპერტ გია ხუხაშვილის განცხადებით, ხელისუფლება ცდილობს, ალეკო ელისაშვილს ფასადური მრავალპარტიულობის ყველა ატრიბუტი აკიდოს, მათ შორის საგამოძიებო კომისია.
როგორც ხუხაშვილმა “ინტერპრესნიუსთან“ საუბრისას განაცხადა, ხელისუფლება „აბსოლუტურ აბსურდშია შესული“ და ეს ყველაფერი „უხარისხო ფარსია“.
კითხვაზე, რატომ ამბობს ალეკო ელისაშვილი არჩევნების დროებითი საგამოძიებო კომისიის თავმჯდომარეობაზე უარს, ხუხაშვილის აზრით, ელისაშვილი ხვდება, რომ უმცირესობაში დარჩება .
“ხელისუფლება ცდილობს მთლიანად მოახდინოს ექსპლუატირება ალეკო ელისაშვილის ფატქორის, მას აკიდოს ფასადური მრავალპარტიულობის ყველა ატრიბუტი, მათ შორის კომისიაც. საქმე ისაა, რომ ჩვენი კანონმდებლობით კომისიის მინიმუმ 50% ოპოზიცია უნდა იყოს. ერთი ელისაშვილი ჰყავს ხელისუფლებას და ამ კომისიის მეშვეობით უნდათ, ალიბი შეიქმნან, რომ არჩევნებზე ყველაფერი კარგად იყო. ამაში უნდათ ელისაშვილის გამოყენება. ვფიქრობ, მალე ისინი დაახლოებით ასეთი ინიციატივით გამოვლენ, რომ დანიშნონ ალეკო ელისაშვილი ჯორდანო ბრუნოდ და შემდეგ კოცონზე დაწვან. აბსოლუტურ აბსურდში არიან შესულები. შეუძლებელია, მთელი ინსტიტუციური წარმონაქმნი, რასაც ოპოზიცია ქვია და ყველა ეს ფუნქცია სახელმწიფო მმართველობით სისტემაში ერთ ადამიანს აკიდო. ეს უხარისხო ფარსია და მეტი არაფერი. ალეკო ელისაშვილს ესმის,რომ ყველა ვარიანტში უმცირესობაში დარჩება და მას შეეხოცება ხელი, ალბათ ამას ხვდება. ისედაც სერიოზული პოლიტიკური ზარალი მიიღო და კიდევ ახალი ტვირთის აღება არ უნდა“,- განაცხადა ხუხაშვილმა.
ცნობისთვის, „ქართულ ოცნებაში“ აცხადებენ, რომ “მოქალაქეების” ლიდერს ალეკო ელისაშვილს შეუძლია, საპარლამენტო არჩევნების დროებითი საგამოძიებო კომისიის თავმჯდომარე იყოს. ალეკო ელისაშვილის განცხადებით კი, საგამოძიებო კომისიის საქმიანობაში მხოლოდ იმ შემთხვევაში ჩაერთვებიან, თუ “პატრიოტთა ალიანსი”, “ნაციონალური მოძრაობა” და “ევროპული საქართველო” მიიღებს მის მუშაობაში მონაწილეობას.
ხუხა, ჯორდანო ბრუნო ინიშნება? სად ნახეთ ან სად გაიგეთ ასეთი? ამ დონის ინტელექტში ესაუბრები საქართველოს? >>>>>>>>>>>ჟურნალისტიკა, უჯიკე ცოტა>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>რა გაუჭირდა ისეთი, ერთი კაცი მაინც ყავდეს ისეთი, ცოტა მეტში იხედებოდეს, ვერ იტანს ასეთს>>>>>>>აბა ჩემი მეგობრები, სულ იმის ქილიკში არიან, ბესო აზროვნებას ლესავსო. რა მერე ამითო, რადგან ამას ჟამი აძლევსო, ბუნებრივი ამორჩევის ჟამი ადამიანს და ვინ უნდა შეცვალო უფალმონობის ინსტიტუტიო>>>>>>>>>რაც ბერი ის ერიო, თუ მას მიეცა, ანუ ჩვენც მოგვეცა, ხოლო შენ ვინხარ, რომ ელაპარაკები ადამიანსო. უნდა ეს მასო!>>>>>>>>>>>>>>>>რავა ჩემს გასამარგვლად იქეცი ხუხა, ნეტა არ გეთქვა ასეთი, ეს სხვასაც გიამბობს ადამიანზე. ხუხა ჯორდნო ბრუნოს შემდგომ ფორმულებზე უსვამდნენ კითხვებს (ანგრევდა მიღწეულს, დანახულსა და მოტანილს, ხოლო ღიად ტოვებდა ყველაფერს. სად ვიქნებოდით ახლა ჩვენ, რომ გავყოლოდით მას?), რაშიც ჩაიჭრა, თუ არა რაც დანახვაში გააჩდა ის ათქმევინეს შე კაი კაცო.
ამ კაცის ნაბოდვარის მოსმენა აღარ მოგბეზრდათ?