"სინამდვილეში ამიკოს ყველაზე ლამაზი ღიმილი აქვს..." - კალაძემ ალუაშვილების ოჯახს მერიაში უმასპინძლა (ფოტო)
თბილისის მერმა კახა კალაძემ ალუაშვილების ოჯახს მერიაში უმასპინძლა. შეხვედრის ამსახველ ფოტოებს კალაძე "ფეისბუქზე" ავრცელებს.
"სინამდვილეში ამიკოს ყველაზე ლამაზი ღიმილი აქვს და საოცრად უხდება სიცილი. მინდა სულ ღიმილიანი იყოს. მის ხუთ და-ძმას კი ვუსურვებ საკუთარი საქმით, ცოდნით, შრომით მიაღწიონ დიდ წარმატებებს და გამოადგნენ ოჯახს და სამშობლოს" - წერს კალაძე.
ცნობისთვის, ნუგზარ და ომარ ალუაშვილები ფოტო სოციალურ ქსელში მას შემდეგ გავრცელდა, რაც ისინი აფრიკის დასახლებაში გამოჩნდნე, სადაც დემონტაჟი განხორციელდა.
თავდაპირველად გავრცელდა ინფორმაცია, რომ დემონტაჟის დროს მათი საცხოვრებელი სახლიც დაინგრა, თუმცა მოგვიანებით გაირკვა, რომ ინფორმაცია ტყუილია.
დღის ბოლოს თბილისის მერმა კახა კალაძემ გადაწყვეტილება მიიღო, რომ ალუაშვილების ოჯახისთვის ბინა ეჩუქებინა.
გაიხარეთ ბატონო კახა. თქვენი ოჯახი სულ ჯანმრთელი და ბედნიერი ამყოფოს უფალმა. სულ სიმართლით იარეთ.
ნიჭიერი კაცია კახი - პიარიც ეხერხება. ყველაზე ტიტულოვანი ქართველი ფეხბურთელი იყო, კარგი ენერგეტიკის მინისტრი და მშვენიერი მერია.
"მოსალოდნელია ტემპერატურის მნიშვნელოვანი დაკლება... ყინვამ შესაძლოა დაუკრეფავი ნაყოფი დააზიანოს" - როგორია უახლოესი დღეების პროგნოზი