"ნაცმოძრაობიდან" ყველა რომც წავიდეს, მიხეილ სააკაშვილს ქუჩიდან შეუძლია მოიყვანოს ახალი სახეები და ისინი ამუშაოს" - გია ხუხაშვილი
ვიდრე "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” გრიგოლ ვაშაძის გადაწყვეტილებასთან დაკავშირებით განცხადებას გააკეთებს, პოლიტოლოგი გია ხუხაშვილი ambebi.ge-სთან საუბარში ამბობს, რომ მის არგუმენტებს ლოგიკურად მიიჩნევს, თუმცა პარტიის დაშლას არ მოელის.
"ჭორაობას ვერ დავიწყებ, ვინაიდან არ ვიცი, სად რა ხდება. ეს კანონზომიერია და გრიგოლ ვაშაძის ლოგიკური არგუმენტები აბსოლუტურად გასაგებია. ის, რომ პარტიის თავმჯდომარე წავიდა და ამის გამო პარტია დაიშალოს, ასე არ ვფიქრობ. "ნაციონალური მოძრაობა”, ისევე, როგორც "ოცნება”, ერთი ადამიანის პარტიებია, პარტიებიც არაა, გარკვეული რელიგიებია და, შესაბამისად, პარტიიდან ყველა რომც წავიდეს, მიხეილ სააკაშვილს ქუჩიდან შეუძლია მოიყვანოს ახალი სახეები და ისინი ამუშაოს. ამით არაფერი იცვლება ისევე, როგორც ბიძინა ივანიშვილის შემთხვევაში, როცა მან ოთხი პრემიერ-მინისტრი გამოცვალა. ამით რამე შეიცვალა? პარტიაში პატარა რყევები იქნება, მაგრამ სერიოზულ და სისტემურ რყევებს არ გამოიწვევს. მე "ნაციონალურ მოძრაობას” არ ვსწავლობ ისტორიულად და არ ვიცი, რა სტრატეგია და ტაქტიკა აქვთ, ვუყურებ იმას, რასაც ვუყურებ. ან იმ ოდიოზურ ფიგურებში ვაშაძემ ვინ იგულისხმა, წარმოდგენა არ მაქვს. ადამიანი როცა ამბობს ა-ს, უნდა თქვას ბ-ც, თვითონ თქვას კონკრეტულად, ვის გულისხმობს, მე ვერ ვიმარჩიელებ”.
პირველი შენ იქნები ხუხაშვილო?!
შენ სჭირდები ნაც მოძრაობას,როგორც ბიძინას დაეხმარე ხელისუფლებაში მოსვლაში ამჯერად დაეხმარე ნაციონალურ მოძრაობას და გახდი თავნჯდომარე.
"ეს ასანთით ხელში ოთახში მარტო დატოვებული ბავშვია, სახელმწიფოში თუ რამე არ შეიძლება ანდო ვინმეს, ეს არის ირაკლი კობახიძე" - ლევან გოგიჩაიშვილი
",,ოცნების" რიგითი ჯარისკაცები თუ დაიჯერებენ, რომ ივანიშვილი მართლა წავიდა და თავზე მოასვეს კობახიძე, ეს სერიოზული შიდაპარტიული დაძაბულობის საფუძველი გახდება" - ხუხაშვილი