მიკროსაფინანსო ორგანიზაციაზე თავდამსხმელს პატიმრობა შეეფარდა
"ჩემს შვილს ამის გაკეთებისკენ სიდუხჭირემ და გაჭირვებამ უბიძგა" - რა თქვა ლევან ზურაბაშვილის დედამ სასამართლო გადაწყვეტილების შემდეგ?
13:21 / 23-11-2020
ცნობისთვის, წერეთლის გამზირზე მდებარე მიკროსაფინანსო ორგანიზაციაში 31 წლის ლევან ზურაბაშვილი შეიჭრა და 19 ადამიანი მძევლად აიყვანა. თავდამსხმელთან სამართალდამცავების მიერ რამდენიმესაათიანი მოლაპარაკებების შედეგად, ბრალდებულმა მძევლად აყვანილი ადამიანები ეტაპობრივად გაათავისუფლა. ზურაბაშვილს საქართველოს პროკურატურამ მძევლად ხელში ჩაგდების ფაქტზე ბრალი საქართველოს სსკ-ის 144-ე მუხლის მეორე ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით წარუდგინა, რაც გულისხმობს ორი ან მეტი პირის მძევლად ხელში ჩაგდებას. ბრალდებულის ქცევიდან გამომდინარე, საქმეზე დაინიშნა ფსიქიატრიული ექსპერტიზა, რომელიც შეისწავლის მის ფსიქიკურ მდგომარეობას დანაშაულის ჩადენის დროს.
nata
ძალიან გთხოვთ არ დააკავოთ, ის ბიჭი გმირია!!!!!! მან თავის თავისთვის არაფერი მოითხოვა, მან თავისი მომავალი და თავისუფლება დადო სასწორზე, და ფაქტიორად თავი შესწირა სამართლიანურ და ადამიანურ მოთხოვნებს!!!!!!
იქნებ უნდა რომ დაჯდეს. ვერ იკავებს თავს ეტყობა როცა თავისუფალია. არ მესმის ასეთი ხალხის, ბინა თუ დაკარგე თამაშის გამო, კიდევ კაზინოებში დარბიხარ? არ არის ესეთი ხალხი შესაცოდებელი.
"მარგოშვილი შინ მიბრუნებულა და ძმისთვის უთქვამს, - იბო მოვკალიო" - სასტიკი მკვლელობა პანკისის ხეობაში, ბრალდებულს ჯერ კიდევ ეძებენ
"დაზარალებულებმა განაცხადეს, რომ ლევანის მიმართ არანაირი პრეტენზია არ აქვთ" - რას ითხოვს მიკროსაფინანსოზე თავდასხმაში ბრალდებული ლევან ზურაბაშვილი?