მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია "ემ ბი სი", რომელზეც თავდასხმა განხორციელდა, განცხადებას ავრცელებს
მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია "ემ ბი სი" ერთ-ერთ ფილიალზე თავდასხმის შესახებ განცხადებას ავრცელებს.
როგორც განცხადებაშია აღნინული მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია ყველაფერს აკეთებს, რომ პროცესი მშვიდობიანად დასრულდეს.
„გვინდა გავაკეთოთ განცხადება ამ მომენტში მიმდინარე მოვლენებთან დაკავშირებით: ჩვენი კომპანია სრულ კოორდინაციაშია შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან, ვმოქმედებთ მათი მითითებების შესაბამისად. ჩვენი შესაძლებლობების ფარგლებში გავაკეთებთ ყველაფერს, რომ პროცესი მშვიდობიანად დასრულდეს.
შექმნილ მდგომარეობაში, თანამშრომლების ჯამრთელობა და უსაფრთხოება "ემბისი"-ს უპირველესი ამოცანაა”,-ნათქვამია გავრცელებულ ინფორმაციაში.
ცნობისთვის, მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია „ემ ბი სის“ ერთ-ერთ ფილიალზე თავდასხმა განხორციელდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის, ვაჟა სირაძის ინფორმაციით, წერეთლის გამზირზე, მიკროსაფინანსო ორგანიზაციაში 9 პირია მძევლად აყვანილი.
პრობლემა იმაში არ არის რომ პოლიცია ნაკლებად ეფექტური, ან ნაკლებად პატიოსანი ხალხითაა დაკომპლექტებული, არამედ იმაში რომ ყაჩაღებმა იგრძნეს თუ რა განუკითხაობაა ქვეყანაში და როგორ კიდიათ უმაღლეს ეშელონებს კანონი
ეს კაცი სოციალურ მოთხოვნებს აყენებს, როგორც მივხვდი , ფული არ მოუთხოვია
"ძალიან გთხოვთ მაპატიეთ და აპატიეთ ლევანს, მე სხვა არავინ გამაჩნია... მას ეს ბოროტებით არ გაუკეთებია" - დაკავებულის დედის ემოციური ინტერვიუ
როგორია ამომრჩევლის აქტივობა 17:00 საათისთვის - ცესკოს მონაცემები
ბერა ივანიშვილი და ნანუკა გუდავაძე საარჩევნო უბანზე (ფოტო)