მოქალაქეების ზეიმი ქუჩებში - რა ხდებოდა ბაქოში, მთიან ყარაბაღში საომარი მოქმედებების შეწყვეტის თაობაზე შეთანხმების შემდეგ
სოციალურ ქსელში ვრცელდება კადრები, სადაც ჩანს, რომ აზერბაიჯანის დედაქალაქ ბაქოში მოქალაქეები ყარაბაღში საომარი მოქმედებების შეწყვეტის თაობაზე აზერბაიჯანის, რუსეთისა და სომხეთის შეთანხმებას აღნიშნავენ.
როგორც სოციალურ ქსელში მოქალაქეები წერენ, ქუჩებში ხალხმრავლობაა. მათ თან აქვთ ეროვნული დროშები.
ინფორმაციისთვის, სომხეთის პრემიერ-მინისტრის ნიკოლ ფაშინიანის განცხადებით, რუსეთისა და აზერბაიჯანის პრეზიდენტებთან ვლადიმერ პუტინთან და ილჰამ ალიევთან ერთად ხელი მოაწერა შეთანხმებას მთიან ყარაბაღში საბრძოლო მოქმედებების შეწყვეტის შესახებ. ამასთან რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმერ პუტინმა განაცხადა, რომ რუსეთი, აზერბაიჯანი და სომხეთი მთიან ყარაბაღში რუსი სამშვიდობოების განლაგების შესახებ შეთანხმდნენ.
აზერბაიჯანის პრეზიდენტის ილჰამ ალიევის განცხადებით, აზერბაიჯანი მოხარულია, რომ ყარაბაღის კონფლიქტის დარეგულირების საკითხს წერტილი დაესვა. ალიევი დარწმუნებულია, რომ ყარაბაღთან დაკავშირებული შეთანხმება ხანგრძლივ მშვიდობას მოიტანს.
აფსუს! აფხაზეთი და ცხინვალი მანახა ასე საქართველოსთან ჩახუტებული !!!