ჯანმო-ს ხელმძღვანელი თვითიზოლაციაში გადავიდა
ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის ხელმძღვანელი ტედროს ადჰანომ გებრეიესუსი, კოვიდინფიცირებულთან კონტაქტის გამო, თვითიზოლაციაში გადავიდა, - ამის შესახებ ჯანმო-ს ხელმძღვანელი სოციალურ ქსელ „ტვიტერში” თავად წერს.
მისი თქმით, თავს კარგად გრძნობს, თუმცა ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის პროტოკოლის შესაბამისად, რამდენიმე დღით თვითიზოლაციაში გადადის და მუშაობას დისტანციურ რეჟიმში განაგრძობს.
"კარგად ვარ და სიმპტომები არ მაქვს, მაგრამ უახლოეს დღეებში კარანტინში ვიქნები ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის პროტოკოლის შესაბამისად და ვიმუშავებ სახლიდან. კრიტიკულად მნიშვნელოვანია, რომ ყველანი ვიცავდეთ სამედიცინო მითითებებს. ასე დავარღვევთ კოვიდ 19-ის გადაცემის ჯაჭვებს, ჩავახშობთ ვირუსს და დავიცავთ ჯანდაცვის სისტემებს", - წერს ტედროს ადჰანომ გებრეიესუსი.
მამულიშვილი
ეგ არც უნდა გამოვიდეს თვითიზოლაციიდან და მთელი დარჩენილი ცხოვრება იზოლაციაში უნდა გაატაროს.
ნოდარი
ვენაცვალე ლურჯასა, სხვებს რომ უწინასწარმეტყველებდა, თავად შეხვდა ხიხინი.
"ძვირფასო მიშიკო, რატომ აღელდი, რისთვის გჭირდება შენი პარტიის გამარჯვება საქართველოში? იქ უკვე ისედაც ცუდია" - ჟირინოვსკი სააკაშვილს
რას ამბობს რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე საქართველოში ჩატარებულ არჩევნებზე?