"ვიწყებთ აქტიურ კონსულტაციას ოპოზიციურ სპექტრთან მთავრობის ფორმირებაზე" - ზაალ უდუმაშვილი
პარტია "ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერის, ზაალ უდუმაშვილის განცხადებით, 2020 წლის საპარლამენტო არჩევნები მთელი ქვეყნის მასშტაბით ზეწოლის ფონზე მიმდინარეობდა.
ზაალ უდუმაშვილის განცხადებით, „ნაციონალური მოძრაობა-გაერთიანებული ოპოზიცია“ ოპოზიციურ სპექტრთან აქტიურ კომუნიკაციას იწყებს მთავრობის ფორმირებაზე.
"ახლა ძალიან მნიშვნელოვანია სწორედ ხმების დათვლის პროცესი და იმ საჩივრებზე რეაგირება, რომელიც დაწერილი იყო.
ცესკოს მოვუწოდებთ დროულად მოახდინოს რეაგირება ყველა საჩივარზე. პარალელურად ჩვენ ვიწყებთ აქტიურ კონსულტაციას ოპოზიციურ სპექტრთან, მათ შორის, მთავრობის ფორმირებაზე, იმ ხელისუფლების ფორმირებაზე, რომელმაც საბოლოოდ, უნდა ჩამოაცილოს ხელისუფლებას ბიძინა ივანიშვილი. ქვეყანა განვითარების გზაზე უნდა გადავიყვანოთ", - განაცხადა უდუმაშვილმა.
"ბევრმა პარტიაშიც კი არ იცოდა, რომ ასეთი მოლაპარაკებები მიმდინარეობდა" - რას ამბობენ "ნაციონალურ მოძრაობაში" გრიგოლ ვაშაძის განცხადებებზე?
"არანაირ მოლაპარაკებას არ აწარმოებდა... მისი განცხადება ოპოზიციის ერთობისთვის მჟავე გემოს ტოვებს" - უგულავა ვაშაძის ინფორმაციას ტყუილს უწოდებს