დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელის, ამირან გამყრელიძის ინფორმაციით, ბოლო 24 საათში გარდაცვლილი 14 პირიდან ერთი 30 წლამდე ასაკისაა.
ამის შესახებ გამყრელიძემ მთავრობის ადმინისტრაციაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა. როგორც გამყრელიძემ აღნიშნა, გარდაცვალების შემთხვევები დაფიქსირდა როგორც დედაქალაქში, ასევე იმერეთსა და აჭარაში.
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელს არ დაუკონკრეტებია, სად გარდაიცვალა 30 წლამდე ინფიცირებული, თუმცა აღნიშნა, რომ ის კლინიკაში მკურნალობდა.
"სამწუხაროდ, გვაქვს გარდაცვალების შემთხვევები თბილისში, ქუთაისსა და ბათუმში. 14 გარდაცვლილიდან ძირითადად ხანდაზმულები არიან, თუმცა, ერთი არის 30 წლამდე პირი. კონკრეტულად სად გარდაიცვალა, რა მიზეზით, ეს კლინიცისტების მიერ ირჩევა და ღია ეთერში გასარჩევი საკითხი არ არის. მხოლოდ და მხოლოდ სტატისტიკური კუთხით ვიძლევით ინფორმაციას. დანარჩენი ჩვენს საინფორმაციო ბიულეტენში შეგიძლიათ იხილოთ, რომელიც ორ თვეში ერთხელ გამოიცემა“, - განაცხადა გამყრელიძემ.
გააჩერეთ ბოლოს და ბოლოს ტრანსპორტი რომ უფროსებმა მისცენ უფლება თანამშრომლებს სახლიდან იმუშაონ. თუარადა ახალგაზრდა თაობა დაინფიცირდება ვინც მეტროთი და ავტობუსით დადის . ეს გინდათ??? გადაჯედილია ახალგაზრდებით მეტრო და ავტობუსიიი
ერთი ადამიანის სიკვდილი ტრაგედიაა, ათეულების და ასეულებისა კი უბრალო სტატისტიკა. უკვე გარდაცვლილების რაოდენობა ციფრების კომბინაციად იქცა, რომელიც გამუდმებით იზრდება და ეს არაფრის მაქნისი მთავრობა გულგრილად ელოდება არჩევნების მოსვლას, რომ დაზაფრული ხალხი არ მივიდეს არჩევნებზე და მათთვის სასურველი ციფრები დასვან.