"ყურძნის ქურდები" - კახეთში, სხვისი ვენახებიდან ნახევარი ტონა საფერავის მოპარვისთვის 4 პირი დააკავეს
ყვარლის მუნიციპალიტეტში, ვენახებიდან ყურძნის ქურდობის მცდელობის ფაქტზე 4 პირი დააკავეს. ამის შესახებ ინფორმაციას შინაგან საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს.
„შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ყვარლის მუნიციპალიტეტში, ვენახებიდან ყურძნის ქურდობის მცდელობის ფაქტზე 4 პირი დააკავეს.
სხვისი ქონების ქურდობის მცდელობის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1993 წელს დაბადებული ვ.ზ. 1996 წელს დაბადებული ნ.ხ. 1986 წელს დაბადებული ბ.მ. და 1956 წელს დაბადებული მ.ბ.
დანაშაული 1-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულები იმ დროს დააკავეს, როდესაც მათ ღამით სხვის საკუთრებაში არსებულ ვენახებში ფარულად შეაღწიეს და საფერავის ჯიშის ყურძენს იპარავდნენ. პოლიციამ, დაახლოებით, ნახევარი ტონა საფერავის ჯიშის ყურძენი ნივთმტკიცებად ამოიღო“,-ნათქვამია გავრცელებულ ინფორმაციაში.
ვიღაცა
ყურძენი ექსპერტიზაზე გააგზავნეთ. პატრონს არ დაუბრუნოთ გამოძიების დამთავრებამდე.
მე გამიგონია რა საშინელებაა , როდესაც ყურძენს მოგპარავენ, მთელი წლის ნაწვალებს, მაქსიმუმი მაგათ, რომ აზრადაც არ გაივლოს არავინ ასეთი რამ
თბილისში ოჯახიდან ცენტრალური გათბობის ქვაბი მოიპარეს - "ჩართულ მდგომარეობაში იყო და ჩახსნეს"