კორონავირუსით ინფიცირებული ქორწილში იმყოფებოდა - რას ამბობს ამირან გამყრელიძე ვირუსის ახალი შემთხვევების შესახებ
დაავადებათა კონტროლის ცენტრის ხელმძღვანელი ამირან გამყრელიძე ჩოხატაურის რაიონში 3 თვის ბავშვის დაინფიცირების შემთხვევაზე საუბრობს და აცხადებს, რომ ბავშვი ხელში ინფიცირებულს ეჭირა.
"იქ არის ფიზიკური კონტაქტი, ბავშვი ხელში ეჭირა ინფიცირებულს“, - განაცხადა გამყრელიძემ.
მისივე თქმით, გურიაში ამ დროისთვის კორონავირუსით ინფიცირების 3 შემთხვევაა აღმოჩენილი, აქედან ერთი ინფიცირებული ქორწილში იმყოფებოდა.
"გურიაში გვაქვს 3 დადასტურებული შემთხვევა. გარკვეულწილად ერთი ებმის ისევ და ისევ აჭარას და მიმდინარეობს ეპიდკვლევა“, - განაცხადა გამყრელიძემ.
ცნობისთვის, ჩოხატაურში, სოფელ ქვენობანში, სამი თვის ჩვილს კორონავირუსი დაუდგინდა. საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ადგილობრივი ცენტრის ინფორმაციით, ბავშვის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია.
ქორწილში მარტო ეს ბავში იღებდა მონაწილეობას? სხვას რა უქნა აეროზოლის შემქნელმა, თუ მარტო ამ ბავშვს შეაფრქვიეს? ეს კაცი საღ აზროვნებაშია. აქცენტებით საუბრობს მთელი წელია და ავიწყდება გარემოება. გავა ერთი თვე და ვიღაცას გაახსენდება მისი ნათვამი და გარემოება და მოითხოვს შესაბამის შედეგებს. ეს შედეგები იქნება ამის ნათვამიდან განსხვავებული, ან ცუდი ან კარგი. არ მოგწყიდანთ ამ ტიპის ადამიანების ხილვა საქმეში და ისიც საქართველოს სახელით!? არ მოგწყინდათ? რა უბედურებაა ეს!