"მზად ვართ, სანაკრებო თამაშების დროს თოკო საქართველოში გავუშვათ, თუმცა ერთი პირობით", - ცსკა-ს პრეზიდენტი
ცსკა-ს საკათბურთო კლუბის პრეზიდენტმა ანდრეი ვატუტინმა ვრცელი ინტერვიუ მისცა რუსულ გამოცემა sport-express-ს საქართველოს ნაკრების კაპიტნის, თორნიკე შენგელიას შესახებაც ისაუბრა. მისი თქმით, მიმდინარე წელს შენგელიას ნაკრებში წასვლა, სპორტული თვალსაზრისით, არც ისე მნიშვნელოვანი იქნება, რასდგანაც "ევრობასკეტის" ფინალურ შეჯიბრზე მონაწილეობა საქართველოს გარანტირებული აქვს.
"მოლაპარაკებების დაწყებისთანავე თორნიკემ NBA-ის საკითხი დააყენა და ამერიკულ კლუბს მისი გამოსყიდვა შეუძლია. თუმცა, შენგელიას თავად სურს კარგ ორგანიზაციაში წასვლა და უბრალოდ NBA-ში ყოფნა მისთვის მთავარი არაა.
რაც შეეხება ნაკრების საკითხს, დიახ ჩვენ მზად ვართ სანაკრებო თამაშების დროს თოკო საქართველოში გავუშვათ, თუმცა ერთი პირობით, ნაკრების შეხვედრა ევროლიგაზე ცსკა-ს მატჩის თარიღს (იმავე დღეს არ უნდა იყოს) არ უნდა დაემთხვეს. დანარჩენი კი კალათბურთელზეა დამოკიდებული, როგორც სურს, ამ უფლებას ისე გამოიყენებს. დარწმუნებული ვარ, გამოსავალს ყოველთვის ვიპოვით.
წელს ნაკრებში წასვლა სპორტული კუთხით მისთვის არც ისე მნიშვნელოვანი იქნება, რადგან საქართველო ევრობასკეტის მასპინძელია და ფინალურ შეჯიბრზე მონაწილეობის მიღება გარანტირებული აქვს. გაცილებით მნიშვნელოვანი იქნება 2021-22 წლების სეზონი....განაგრძეთ კითხვა
უპირობოდო, ადრე ამბობდნენ
გვაპარებენ ნელნელა კონტრაქტის რეალურ პირობებს. ესე იცის რუსებთან 'მოლაპარაკებამ'.
გულშემატკივარი
ფიბაევროპა ხო იხევდა ვენებს,თოკო შენი ჭირიმე სანაკრებო თამაშები არ გააცდინოო.სიმართლეს თვალი გაუსწორეთ!
"ჩვენთვის ყველანაირი შემოსავლის წყარო გაწყდა... მინდა, რომ სამუშაოს საშუალება მომცენ, არ მჭირდება არანაირი დახმარებები"