გიორგი გახარია - საგანგებო მდგომარეობის გაუქმება არ ნიშნავს, რომ პანდემია დამარცხებულია
საგანგებო მდგომარეობის გაუქმება არ ნიშნავს, რომ ქვეყანაში ყველაფერი კარგადაა და საერთოდ არ ნიშნავს იმას, რომ პანდემია დამარცხებულია, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა გიორგი გახარიამ საკოორდინაციო საბჭოს სხდომაზე განაცხადა.
მისივე თქმით, პანდემია არც საქართველოშია დამარცხებული და არც - მსოფლიოში.
"ეს საბჭო შეიქმნა 28 იანვარს და ეს იყო ის პერიოდი, როცა საქართველოში არცერთი ინფიცირების შემთხვევა არ იყო დაფიქსირებული. ინფიცირების შემთხვევა დაფიქსირდა ერთი თვის შემდეგ. ორი თვის შემდეგ გამოცხადდა საგანგებო მდგომარეობა და დღეს ჩვენ ოფიციალურად შეგვიძლია გადავდგათ ნაბიჯი საგანგებო მდგომარეობის გაუქმების მიმართულებით.
თუმცა, ეს არ ნიშნავს იმას, რომ ქვეყანაში ყველაფერი კარგადაა და საერთოდ არ ნიშნავს იმას, რომ პანდემია დამარცხებულია. პანდემია საქართველოშიც არ არის დამარცხებული ისევე, როგორც გლობალურად მსოფლიოში. ჩვენ ყოველთვის ვამბობდით, რომ პანდემიის მიმათულებით მოგვიწევს ორ ფრონტზე ბრძოლა, ორი მიმართულებით ბრძოლა: პირველ რიგში, ეს არის ადამიანის ჯანმრთელობა და სიცოცხლე და შემდგომ - ჩვენი ეკონომიკის აღორძინება.
ერთმნიშვნელოვნად შეგვიძლია დღეს ვთქვათ, რომ პირველ ნაწილს, ადამიანის ჯანმრთელობაზე ზრუნვას, გავართვით თავი და ეს ამ საბჭოს დიდი დამსახურებაა. ეს საბჭო იყო ორგანო, რომელმაც პანდემიის შეჩერებას და პანდემიასთან ეფექტურად ბრძოლის საქმეს სრული სისტემური კოორდინირება გაუწია ყველა მიმართულებით. ჩვენ ახლა ვიბრძვით მეორე მიმართულებით, ეკონომიკის სწრაფი ეფექტური აღორძინების მიმართულებით და არ უნდა დაგვავიწყდეს, რომ ეს ყველაფერი ერთმანეთთან უკიდურესად არის დაკავშირებული," - განაცხადა გიორგი გახარიამ.
gogi
მოდი რაააა! ნუ ურევთ ხალხს ტვინს ასეთი სახიფათო ვირუსი რომ ყოფილიყო ამოწყდებოდა მთელი მსოფლიო ! ნუ იგონებთ რაღაცეებს !
ლიბერალური დასავლეთის მაგინებლები და ბანაკური სოციალიზმის მაქებრები ,ძალიან ცუდად იცნობენ ორთავ სისტემას: დასავლური და ჩვენი (არ გაგიკვირდეთ , იგივე გვაქვს, რაც ასი წლის წინ კომუნისტებმა თავს მოგვახვიეს, გაგიკვირდეთ ხო, 1921 წლის ჩვენი კონსტიტუცია ახლაც საუკუნით უსწრებს მოწინავე კონსტიტუციებს , ამ წუთას რომ გვაქვს, იმასაც !) იმით განსხვავდება, რომ ერთიდაიგივე ადამიანს , ვთქვათ დიმიტრი გელოვანს, ყველა რომ მიხვდეს, რა კატეგორიის ადამიანზე ვსაუბრობ, იქ განიხილავენ როგორც სუბიექტს , რომელსაც მომავალში , თეორიულად შეუძლია ჩაიდინოს დანაშაული, გადაცდომა, მაგალითად გადასახადის არ გადახდა , შემოსავლის დამალვა , ასე შემდეგ , ამ წუთას კი ის სუფთაა და არც აქამდე ჩაუდენია არაფერი და თუ დასავლურ სახელმწიფოს ეჭვი ეპარება ამაში , სახელმწიფომ უნდა დაუმტკიცოს მასაც და ყველას , რომ დიმიტრი არაა სუფთა; ჩვენთან დიმიტრი, წინასწარ უკვე მიჩნეულია ზოგადად დამნაშავედ, ქურდად , გადასახადის არგადამხდელად, შემოსავლის დამმალავად, მხოლოდ ჩინოვნიკური ოქმია დასაწერი კონკრეტულად რაში ედება ბრალი სახელმწიფოსგან, თორემ დიმიტრი რომ დაიბადა უკვე დაჭერილი იყო და დიმიტრიმ უნდა უმტკიცოს სახელმწიფოს და მის აქლემის ქურდ მოხელეებს , რომ არც აქამდე არაფერი ჩაუდენია, ამ წუთისათვისაც სუფთაა, ნემსი არ მოუპარავს და ოქმი ყალბია, ტყუილია , რაც შიგ წერია-არავინ დატრამვირებულა და სახელმწიფოს ზარალი არ უნახავს, მომჩივანი არ არსებობს , ან მოსყიდულია, დაშინებულია, ასე შემდეგ, ცხადია თუ მოასწრო და ტყვია არ დააჭედეს , არ ჩამოახრჩვეს, არ განაკულაკეს, ბიზნესი არ წაართვეს -თერაპიული , არ ჩამოალაბორანტეს , გააძევეს ! სამწუხაროდ, იქ, არათუ გელოვანს , უკანასკნელ ვიგინდარასაც (კი , იქაცა ყავთ, საკვირველია, არა ?!) მეტი ფასი აქვს , ვიდრე ჩვენს ორგზის გელოვანს აქა ! (არაა საკვირველი ?!) ეს მე კი არ მომიგონია , სტალინმა გადმოიღო ჩინური პრეისტორიული ლეგისტური სამართლის სისტემიდან-სახელმწიფოაო ყოველთვის მართალიო, დასავლური კი ამბობს მოქალაქეაო მართალი და სახელმწიფომ უნდა ამტკიცოსო საპირისპირო ! აბა, თუ მიხვდებით, ვის აწყობს ჩვენი სისტემა, მოქალაქეს ? აბა სახელმწიფოს? ის ხომ მოქალაქეების დასაცავადაა ჩვენს მიერვე შექმნილი, მაშ ვის, სახელმწიფო მოხელეს გამარტივებული წესით ჩვენს დასამონებლად ! ? ერთადერთია პასუხი-დიახ, ნაცქოცმოქკავშირს სატელიტებიანად და მის სამოხელეო პარტოკრატიას, მისსავე მცირე, საშუალო და დიდ ოლიგარქიას ! დიახ ! და გაიტანეთ გრენლანდია, გამქრქალდა საღებავი , ჩარჩო მოირყა , ლურსმანი ჩაიჟანგა , ბიაზიც გასკდა და იცოდეთ დაგეცემათ თავზე ეგ გრენლანდია! მე წავედი შვებულებაში, ქუდიც მიმაქვს ! ახალ შენობაში არ დაგინახოთ, არც ჩემს პანაშვიდზე !