რუსეთი მზად არის სრულად აღადგინოს საპარლამენტო დიალოგი საქართველოსთან და უკრაინასთან - კონსტანტინ კოსაჩევი
რუსეთი მზადაა სრულად აღადგინოს საპარლამენტო დიალოგი უკრაინასა და საქართველოსთან, - ამის შესახებ რუსეთის ფედერაციის საბჭოს საერთაშორისო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარემ, კონსტანტინ კოსაჩევმა Russia Today-ის მიერ ორგანიზებულ ვიდეოხიდის დროს განაცხადა.
„მინდა ჩემი კოლეგების, რუსი პარლამენტარების სახელით, დავადასტურო ჩვენი მაქსიმალური მზადყოფნა, რომ სრულად აღვადგინოთ ჩვენი საპარლამენტო დიალოგი როგორც ჩვენს თანამოაზრეებთან, ისე ჩვენს ოპონენტებთან”, - აღნიშნა კოსაჩოვმა სიტყვით გამოსვლისას ჩართვის დროს, რომელშიც პარტია "ერთიანი საქართველოს“ ლიდერი, ნინო ბურჯანაძეც მონაწილეობდა.
კოსაჩევის თქმით, რუს პარლამენტარებს არ ეშინიათ მწვავე თემების განხილვის. „ჩვენ გვაქვს სათქმელი და ჩვენ მზად ვართ მოვისმინოთ თანამოსაუბრეების არგუმენტებიც,” - დასძინა პოლიტიკოსმა.
და რას მოგვცემს ეგ დიალოგი? სანამ ის ერთადერთი და განუმეორებელი მანდ ზის, ვერც პარლამენტი და ვერც მთავრობა, ვერც პოზიცია და ვერც ოპოზიცია სიტყვას ვერ დაძრავს მასთან შეუთანხმებლად. ხოდა ჯერ პუტინთან გამართეთ დიალოგი და მერე დაგვიძახეთ.
ამ ეტაპზე ერთადერთი სალაპარაკო თემა რუსეთის საოკუპაციო ჯარების გაყვანაა საქართველოს სახელმწიფოდან,მხოლოდ და მხოლოდ ამის შემდეგაა შესაძლებელი ორმხრივი დიპლომატიური ურთიერთობის აღდგენა,დანარჩენი შეთავაზებები ფუჭი ლაყბობა და მორიგი იმედგაცრუებაა косачов!