მიშელ ობამამ ოჯახის საშობაო ტრადიციებზე ისაუბრა
ამერიკის პირველმა ლედიმ ჟურნალისტებს საოჯახო საშობაო ტრადიცებსა და იმის შესახებ უამბო, თუ როგორ მინდინარეობს დღესასწაული თეთრ სახლში. ყოველ შობას ობამების ოჯახი ე.წ. ტალანტების კონკურსს ატარებს. კონკურსის საჩუქარი რომ მიიღო, მაყურებელი რამით უნდა გაახარო.
მიშელი ამბობს, რომ კონკურსზე სხვადასხვა ნომრებს აჩვენებენ. წელს პრეზიდენტის მეუღლე საკუთარ ძაღლ ბოსთან ერთად ნომერს აჩვენებს. ხოლო ბარაკ ობამა, სავარაუდოდ, ოჯახის სხვა მამაკაცებთან ერთად იმღერებს.
"ჩვენი ოჯახი ყოველთვის დიდი იყო, ამიტომ შეუძლებელია საჩუქარი ყველას ინდივიდუალურად უყიდო. ამიტომ ჩვენი საკუთარი ტალანტების კონკურსი მოვიფიქრეთ. ყველასთვის სუვენირებს ვყიდულობთ და ყუთში ვალაგებთ.
ერთ-ერთი მათგანის მიღება მხოლოდ მას შემდეგაა შესაძლებელი, რაც რაიმე ნომერს შეასრულებ. მე, მაგალითად, სავარჯიშო რგოლი უნდა ვატრიალო, ჩვენს ძაღლ ბოსთან ერთად რამდენიმე ნომერს ვაჩვენებ და ლექსს წავიკითხავ. ბავშვებმა ჯერ ვერ გადაწყვიტეს, იმღერონ თუ პიესა დადგან. პრეზიდენტი სავარაუდოდ სხვა მამებთან გაერთიანდება და იმღერებს.
მომზადებულია E!-ს მიხედვით.
მიშელი ამბობს, რომ კონკურსზე სხვადასხვა ნომრებს აჩვენებენ. წელს პრეზიდენტის მეუღლე საკუთარ ძაღლ ბოსთან ერთად ნომერს აჩვენებს. ხოლო ბარაკ ობამა, სავარაუდოდ, ოჯახის სხვა მამაკაცებთან ერთად  იმღერებს.