მდინარე ლიახვში მამაკაცის ცხედარი იპოვეს - რა დეტალები ხდება ცნობილი
ქართულმა მხარემ მდინარე ლიახვში მამაკაცის ცხედარი იპოვა. ამის შესახებ ინფორმაციას “ეხოკავკაზა“ ავრცელებს.
როგორც 26 აგვისტოს გამოქვეყნებულ ინფორმაციაში ვკითხულობთ, მას შემდეგ რაც ცხედარი იქნა აღმოჩენილი, ქართულმა მხარემ სამხრეთ ოსელ კოლეგებს ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმების ფორმატში აცნობა და გამოითხოვა ინფორმაცია იმის შესახებ, გაუჩინარდა თუ არა ადამიანი სამხრეთ ოსეთში.
“თვითგამოცხადებული რესპუბლიკის პრეზიდენტის პოსტკონფლიქტური მოგვარების საკითხებში სრულუფლებიანი წარმომადგენლის მოადგილის, იეგორ კოჩიევის თქმით, მას ცხელი ხაზის საშუალებით დაუკავშირდნენ.
“ქართულმა მხარემ მოითხოვა ინფორმაცია იმის შესახებ, გაუჩინარდა თუ არა ადამიანი სამხრეთ ოსეთში. მათ განაცხადეს, რომ მდინარე ლიახვაში მამაკაცის ცხედარი იპოვეს“, - განაცხადა კოჩიევმა საინფორმაციო სააგენტო „რესთან“ და აღნიშნა, რომ ინფორმაციის გადამოწმება ხდება რესპუბლიკაში შესაბამისი სტრუქტურების მეშვეობით“, - წერს სააგენტო.
სამხრეთ ოსეთის შინაგან საქმეთა სამინისტროს წყარომ Sapa-ს განუცხადა, რომ ამ დროისთვის სამხრეთ ოსეთში დაკარგულად მხოლოდ ერთი ადამიანი - ვადიმ აჯიევი ითვლება. მამაკაცი მიმდინარე წლის მაისში გაუჩინარდა, ხანგრძლივმა ძებნამ შედეგი არ გამოიღო. უსაფრთხოების ძალებს დაკარგულების შესახებ სხვა ინფორმაცია არ აქვთ.