"უნდა აშენდეს ახალი რესპუბლიკური საავადმყოფო, ამ ყველაფერს საუკეთესოდ მიხედავს ახლი მინისტრი, მიხელ სარჯველაძე" - პრემიერი
უნდა აშენდეს ახალი კლინიკა, ახალი რესპუბლიკური საავადმყოფო, ამ ყველაფერს საუკეთესოდ მიხედავს ახლი მინისტრი, მიხელ სარჯველაძე, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, ახალ მინისტრს აქვს შესაბამისი პროფესიონალიზმი და თვისებები.
"2 კვირის წინ პრინციპული პოლიტიკური გადაწყვეტილება იქნა მიღებული, დღეს უკვე ახალი მინისტრი, მიხეილ სარჯველაძე აკეთებს ყველაფერს იმისათვის, რომ წინ წასწიოს ეს პროცესი. მათ შორის, ვგულისხმობ ვითარების მოწესრიგებას რესპუბლიკურ საავადმყოფოში, ვგულისხმობ რეორგანიზაციის პროცესს. უნდა აშენდეს ახალი კლინიკა, ახლა რესპუბლიკური საავადმყოფო, ამ ყველაფერს საუკეთესოდ მიხედავს ახლი მინისტრი, მიხელ სარჯველაძე, რომელსაც აქვს შესაბამისი პროფესიონალიზმი და თვისებები“,- განაცხადა კობახიძემ.
მერსიკო
მივესალმები ახალ მინისტრს, ვუსურვებ წარმატებებს სრულიად საქართველოს ჯანდაცვის სისტემაში. ამავე დროს მივმართავ თხოვნით მოხედოს ფოთის ჯანდაცვას, პირველ რიგში დიალეზის მომხმარებლებს.
ნატაშკა
რესპუბლიკურის თავიდან აშენებას არ სჯობს ეგ ფული მოსახლეობის საცხოვრებელი პირობების გაუმჯობესებას მოახმაროოთ???? რამდენი პატიოსანი ოჯახია ნორმალური აბაზანა და რემონტი რომ ენატრება, ნუთუ ერთხელ მაინც არ შეიძლება სიკეთეში ბიუჯეტის დახარჯვა???