"ბავშვებზე მასიურად ძალადობენ სექსუალურად და ერთხელ არ გამიგია "ალტ-ინფო" და სხვა ნაყარ-ნუყარი ჯგუფები ამას აპროტესტებდნენ" - რას წერს ბაია პატარაია
ბათუმში, 13 წლის შვილის გაუპატიურების ბრალდებით, მამა დააკავეს.
ფაქტზე გამოძიება "სისხლის სამართლის კოდექსის“ 137-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც გაუპატიურებას გულისხმობს.
არსებული ინფორმაციით, ბრალდებული წარსულში ნასამართლევია.
მომხდარს სოციალური ქსელით ეხმიანება უფლებადამცველი ბაია პატარაია:
"დღეს დააკავეს კაცი 13 წლის შვილის გაუპატიურებისთვის… არაერთი პედოფილიის საქმე გვაქვს საფარშიც. ბავშვებზე მასიურად ძალადობენ სექსუალურად და ერთხელ არ გამიგია "ალტ-ინფო" და სხვა ნაყარ-ნუყარი ჯგუფები ამას აპროტესტებდნენ. არა! ისინი მხოლოდ სხვა ზრდასრული კაცების ტრაკის სადარაჯოზე დგანან და რომ კითხო, ბავშვებს ვიცავთო. ტყუილი! ბავშვები მათ ფეხებზე კიდიათ.არც ერთხელ არ გაუპროტესტებით პედოფილია პრო-რუსულ ძალადობრივ ჯგუფებს, მარტო ზრდასრული კაცების ნებაყოფლობითი სექსი აინტერესებთ: რა უბედურებაა ეს ავადმყოფური ინტერესი სხვისი სექსუალური ცხოვრების მიმართ? დაეტიეთ საკუთარ ტყავში და თუ ბავშვების დაცვა გინდათ, პედოფილებისაგან დაიცავით ისინი. პედოფილების აბსოლუტური უმრავლესობა ჰეტეროა ანუ ალტ-ინფოს რუსული ტერმინით ე.წ. ნატურალია." - წერს უფლებადამცველი "ფეისბუქში".