"ჩემთვის ემოციური შეხვედრა იყო, რადგან საქართველოს წინააღმდეგ ვიყავი... "დინამომ" უკეთესად ითამაშა, მიყვარხართ" - განცხადებები დრამატული მატჩის შემდეგ
დრამატული გამოდგა ბათუმში, ბათუმის "დინამოსა“ და ბრატისლავას "სლოვანს“ შორის ჩემპიონთა ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის საპასუხო მატჩი, რომელშიც გამარჯვება "სლოვანმა" მოიპოვა, მიუხედავად იმისა, რომ მთელი მატჩის განმავლობაში ბათუმის "დინამო" სათამაშო უპირატესობას ფლობდა.
მატჩის ძირითადი დრო ფრედ - 0-0 დასრულდა და გამარჯვებულის გამოსავლენად დამატებითი დრო დაინიშნა.
პირველ დამატებით ტაიმში, მატჩის 104-ე წუთზე, გოლი ზურიკო დავითაშვილმა გაიტანა. მეორე დამატებით ტაიმში "სლოვანის" შეცვლაზე შემოსულმა ფეხბურთელმა, ტიგრან ბარსეღიანმა 123-ე წუთზე ანგარიში გაათანაბრა, ხოლო კიდევ ერთი გოლი 123-ე წუთზე კუთხურიდან ვაისმა გაიტანა.
ამ გამარჯვებით "სლოვანი" ჩემპიონთა ლიგის II საკვალიფიკაციო ეტაპზე გავიდა. აღსანიშნავია, რომ მისი მწვრთნელი საქართველოს ეროვნული ნაკრების ყოფილი დამრიგებელი, ვლადიმერ ვაისია და გუნდში არაერთი ქართველი ფეხბურთელი თამაშობს. მათ შორის, გიორგი ჩაკვეტაძე, ჯაბა კანკავა და გურამ კაშია.
რაც შეეხება ბათუმის "დინამოს", გუნდი ასპარეზობას კონფერენს ლიგაზე გააგრძელებს.
მატჩის შემდეგ პრესკონფერენციაზე "სლოვანის“ მწვრთნელმა ვლადიმირ ვაისმა ისაუბრა, რომელსაც თვალზე ცრემლი მოადგა.
"ემოციური შეხვედრა გამოვიდა. ბათუმის "დინამო" უკეთესი გუნდი იყო როგორც ბურთით, ასევე უბურთოდ და საგოლე შანსები ჰქონდა.
დავითაშვილმა ძალიან კარგად ითამაშა და კვარაცხელიას მსგავსად, დიდი მომავალი აქვს. ჩემთვის საკმაოდ ემოციური შეხვედრა იყო, რადგან საქართველოს წინააღმდეგ ვიყავი. 5 წელი ვიმუშავე აქ, რაც ცოტა არაა. ქართული ფეხბურთი და ბათუმის "დინამო" სწორ გზაზეა. ყველა ქართველს წარმატებას გისურვებთ და მიყვარხართ", - განაცხადა მან.
პრესკონფერენციაზე ბათუმის "დინამოს“ მწვრთნელმა გია გეგუჩაძემაც ისაუბრა:
"ყველანი გულდაწყეტილები ვართ. რესურსი და ძალები არ გვეყო, ამის მიზეზს თავად იხილავდით. ჩვენი ძლიერი მხარე, ბურთის ფლობა დავკარგეთ და ამან დაღი დაასვა ბათუმის "დინამოს" თამაშს. ბოლოს შეხვედრა უფრო ჩვენს ნახევარზე მიმდინარეობდა, კონტრშეტევებზე ვთამაშობდით.
ჯოვინოს ბოლო მატჩებში გოლები ვერ გააქვს, მაგრამ ბევრ სამუშაოს ასრულებს და თანაგუნდელებს სივრცეებს უთავისუფლებს. მგონია, რომ კარგი გუნდი გვყავს.
ყველა განიცდის მარცხს და გასახდელში განსაკუთრებული არაფერი გვითქვამს. ყველაფერს გავაანალიზებთ. ცხოვრება გრძელდება.
აზაროვის და სხვა ფეხბურთელების შეცვლა ფიზიკური შესაძლებლობებიდან გამომდინარე გადაწყდა, რათა შემდეგში გართულება არ მომხდარიყო.
"სლოვანს" და ქართველ ფეხბურთელებს მომავალში წარმატებებს ვუსურვებ".