ქალთა უფლებადამცველი ორგანიზაცია საფარის ხელმძღვანელი ბაია პატარაია ამბობს, რომ მიმდინარე წლის იანვარში ბათუმში უკრაინელი ქალი გააუპატიურეს, თუმცა ის ამ დრომდე სამართალდამცველებს დაზარალებულის სტატუსი არ მიუციათ და არც დამნაშავეები დაუკავებიათ. ბაია პატარაიას ცნობით, მათი ინფორმაციით, არ ჩაუტარებიათ მთელი რიგი საგამოძიებო მოქმედებები.
"იმყოფებოდა ახალი წლის აღსანიშნავად, სადაც მას მიაღებინეს მისთვის უცნობი ტიპის რაღაც ალკოჰოლური, თუ სხვა ტიპის ნივთიერება, შემდეგ გადაიყვანეს სხვა ადგილას და იმის იქით ადამიანს უკვე პრაქტიკულად აღარ ახსოვს კარგად რა ხდებოდა, ძალიან ფრაგმენტულად ახსოვს.
როდესაც აზრზე მოვიდა, იყო გახდილი, ჰქონდა დაზიანებები და უკვე მეორე დღეს, 16-ში მიმართა პოლიციას.
პრობლემა ისაა, რომ არ ჩატარდა მთელი რიგი საგამოძიებო მოქმედებები და დღემდე ამ ქალს არ აქვს დაზარალებულის სტატუსი. ჩვენ დაგვიკავშირდა სამი კვირის წინ, რადგანაც მიიჩნევდა რომ გამოძიება არ მიდის ეფექტიანად.
ასევე ის ჰყვება, რომ მეორე დაკითხვის დროს არ ჰყავდა თარჯიმანი და არ იცის რას მოაწერა ხელი, იმიტომ რომ ქართულად დაწრილ ტექსტს მოაწერინეს ხელი
და რადგანაც არ აქვს დაზარალებულის სტატუსი, ჩვენც არ გვეძლევა საშუალება, გავეცნოთ საქმის მასალებს.
ლუდმილა გვეუბნება, რომ ის ხშირად ხედავს იმ ერთ მოძალადეს, რომლის ამოცნობაც შეუძლია და საქმეში შემაკავებელი ორდერიც კი არ არსებობს. რა თქმა უნდა, ქალს შიში აქვს, როდესაც მოძალადეს ხედავს. ის თავისუფლად გადაადგილება და ლუდმილას საცხოვრებელთან საკმაოდ ახლოს ცხოვრობს". - ბაია პატარაია.
ეხლა ამას ააგორებინებს და კომპენსაციის თანხით ბინას მოითხოვს ალბათ, რა ქნას უკრაინაში ვეღარ ჩადის გაუპატიურებულია და .........
ყველა პრონტზე მიდის დისკრედიტაცია!! არ მოელოდნენ მთავრობა რომ ასე დახვდებოდა უკრაინას!!! აამდენი აქციები!! ამდნი ტვირთები სამინსტროებიდან, სკოლებში ზეიმები ყკრაინეების მისაღებად, უფასი ტრანსპორტი, აქციების დროს ხალხის ბეგვა არა, დროსების და ბნერების დაწვა არა! ხოდა რა ქნან?? იქ ადეიშვილი მუშაობს , რასაც თვტნ აკეტნდა კონტრაბანდას იმას ბარალებს ქვეყანს, ეს ქალი გამოჩიჩქნა ერთი წლის მერე , მერე აცენებნ შეჭმულ უკრაინელ ბავშვსმ რომლიც შეიჭამა ეროვნების გამო და ასე გაგრძელდება და როდემდე?????? უკვე თუ მიაქციეთ ყურადღება ბიძნას აღარ ახსენებენ ხალხს გვლანძღავენ დილიდან საღამოდე!!! მაქიმალურად უნდათ შეაძულონ ჩვენი თავი უკრინას!!! დროა ყველეფრს დაერქვას თავისი სახელი!!! ცდილობენ სანქციები დაგვიწესოსო ევროპამ ყველაფერში, და ხალხი ამხედრდეს, ეხლა ეს ხერხი უნდათ, ადეიშვილი მუშაობს, საყავრელიძე უწრეს. ლორთქიფანიზე ეხმარება და ასე!!!