ქალაქ შუშას ოკუპაციისგან გათავისუფლებამ მტერს ჩვენი ძალა, ჩვენი არმიის გამბედაობა და ჩვენი ჯარისკაცების გმირობა აჩვენა, - ამის შესახებ აზერბაიჯანის პრეზიდენტმა ილჰამ ალიევმა განაცხადა, რომელიც მეუღლესთან, მეჰრიბან ალიევასთან ერთად ფიზული-შუშას გზის მშენებლობის პროექტის განხორციელებას გაეცნო.
მისი თქმით, შუშას გათავისუფლების ოპერაცია დიდ პროფესიონალიზმს მოითხოვდა.
„დარწმუნებული ვარ, ეს ოპერაცია მსოფლიოს სამხედრო ისტორიაში სპეციალურ ადგილს დაიმკვიდრებს. შუშას გათავისუფლება ბრწყინვალე გამარჯვებაა, რომელმაც მტერს უკანასკნელი დარტყმა მიაყენა, შემთხვევითი არ არის, რომ მტერმა 10 ნოემბერს, ფაქტობრივად, კაპიტულაციის აქტს მოაწერა ხელი,“ - განაცხადა ალიევმა.
მან აზერბაიჯანელ ხალხს ფიზული-შუშას გზის მშენებლობის დაწყება მიულოცა.
„დღეს საძირკველი ეყრება ფიზული-შუშას საავტომობილო გზის მშენებლობას. ამ გზას დიდი მნიშვნელობა აქვს, ვინაიდან მას ყარაბაღის გვირგვინთან, ქალაქ შუშასთან მივყავართ. ამასთან, ეს არის პირველი პროექტი, რომელიც გათავისუფლებულ მიწებზე ხორციელდება,“- აღნიშნა ალიევმა.
გინდ ისე თქვი გინდ ასე ამ ეტაპზე აზერები გახარებულები არიან და მალევე აღადგენენ ყველაფერს მაგრამ ასევე გალამაზდა ცხინვალის შემოგარენი განსაკუთრებით თამარაშენი ........ ვნახოთ რა იქნება ფაქტია რუსეთის ჯარი შესულია ყარაბაღში სტეფანაკერტიც სომხებს დარჩათ მე მაქ მშვიდობის დიდი იმედი არ მაქ ვნახოთ რამდენ ხანს გასტანს მყიფე ზავი.