"ქუჩურად მეკაჩავება... მეუბნება გამოიძახებს პატრულს, ბრალს დამდებს, რომ ჩემს შვილს მოვტეხე ხელი" - რა შეემთხვა 4 წლის ბავშვის დედას ინგოროყვას კლინიკაში
ექიმი მეან-გინეკოლოგი (ამიერკავკასიაში განსაკუთრებულ კლიენტებთან ურთიერთობის მენეჯერი. თბილისის გულის ცენტრის მარკეტინგის მენეჯერი), ეველინა ჩოხელი სოციალურ ქსელში, ე.წ. ინგოროყვას კლინიკაში მომხდარი ინციდენტის შესახებ წერს, სადაც მის 4 წლის შვილს, ხელის მოტეხვის გამო, სამედიცინო დახმარება დასჭირდა. ეველინა ჩოხელი კლინიკის ექიმებს გულგრილობასა და უსამართლოდ მოპყრობაში ადანაშაულებს.
"მათემ მოიტეხა ხელი... "ამტელიდან", ვინაიდან ცხელების ცენტრია, გაგვიშვეს "ინგოროყვაში", ხოდა ვუალა დაიწყო... ის, რაც აუცილებლად უნდა დამეწერა! არასოდეს არ ვამბობ კოლეგიალობის გამო ექიმზე ცუდს, მაგრამ ის, რაც დამხვდა არის სრული მარაზმი. რენტგენის მერე ტრავმატოლოგი გამოცხადდა 25 წუთის დაგვიანებით, რომ ვუსაყვედურე ამდენი ხანი დაგვიანების გამო, მარცხენა ხელის ორივე სხივის ძვალია მოტეხილი, ძლივს ვაკავებ ბავშვს, მიბრძანა დამეტოვებინა ბავშვი მარტო! ვუთხარი, რომ არ აქვს უფლება მშობელი 4 წლის ბავშვს უნდა ახლდეს თაბაშირის დადების დროს, ეს ის სტერილური მანიპულაცია არ არის, რომელიც გარეშე იურიდიული პირების დასწრებას კრძალავს. ამის შემდეგ მეუბნება, რომ ბავშვს თაბაშირს არ დაადებს და წავიყვანო სადაც მინდა... უარს ამბობს მომსახურებაზე... ვუთხარი, დაწეროს რატომ არ ემსახურება პაციენტს და ამ დროს შემოდის მორიგე პედიატრი, მეუბნება გამოიძახებს პატრულს (ვინაიდან ტრავმატოლოგი ქუჩურად მეკაჩავება და მე არ ვუთმობ) და ბრალს დამდებს მე, რომ ჩემს შვილს მოვტეხე ხელი, მე ჩემს შვილს. ამის მერე გაღიზიანებული ტრავმატოლოგი, რომელიც მომმართავს შენობით მიუხედავად არაერთი მოწოდებისა, რომ თქვენობით ესაუბრა, მემუქრება, რომ მე ვნახავ, რა მომივა იმუქრება, რომ ადმინისტრაციას ეტყვის, რომ ამიხსნან ეს საღორე არ არის და მე ვარ ღორი... პედიატრი მეუბნება, რომ უმადურობის გამო მამა გაბრიელის მადლით ასეთი შემთხვევები მრავლად იყოს ჩემს ოჯახში. მაძლევს დანიშნულებას, სადაც არ წერია, რამდენ მილიგრამიანი და რამდენი მილილიტრი უნდა მივცე დღეში მედიკამენტი. რომ ვკითხე (დავუშვათ არ ვიცი) დედა ხარ და უნდა იცოდეო.