"თურმე, ვარ ფაშისტი, აგენტი და ეროვნული შუღლის გამღვივებელი! ეს ცილისწამებაა" - ზაზა აბაშიძე კრიტიკას პასუხობს და ბოდიშს იხდის
ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის დირექტორი ზაზა აბაშიძე "ფეისბუქზე" გაკეთებულ კომენტართან დაკავშირებით, რომელსაც საზოგადოების მხრიდან მწვავე კრიტიკა მოჰყვა, სოციალურ ქსელში განმარტებას აკეთებს და მისი მისამართით "ცილისმწამებლური" განცხადებების გამო, მათი ავტორებისგან ბოდიშის მოხდას მოითხოვს.
"მეგობრებო, დიდი აჟიოტაჟი გამოიწვია ჩემმა მიმოწერამ ჩემს მეგობრებთან, ამიტომ, უპირველესად, მინდა ბოდიში მოვუხადო საზოგადოებას უცენზურო სიტყვების გამო. მაგრამ, თავს ვალდებულად ვრაცხ განვმარტო ჩემი პოზიცია: ჩემი სიტყვები მუშევანის ამბებთან დაკავშირებით აიტაცეს ვაი-პოლიტიკოსებმა, ჟურნალისტების ნაწილმა და რეზულტატიც: ვარ მკვლელი, ფაშისტი, უვიცი, გაუნათლებელი მეცნიერუშკა, აგენტი და, რაც მთავარია ეროვნული შუღლის გამღვივებელი! ეს ცილისწამებაა (თუმცა, ამის დამწერნი სხვას რას აკეთებენ!?). არც ერთი შეურაცხმყოფელი სიტყვა, არც ერთ ერზე ჩემს მეგობრებთან მიმოწერაში არ არის! პირიქით, აღნიშნულია, რომ ეს ეხება ყველას - აზერბაიჯანელს, ქართველს, რუსს - საქართველოს ყველა მოქალაქეს!
ყველას, ვინც შეგნებულად თუ შეუგნებლად არღვევს საგანგებო რეჟიმს და, ამით საფრთხეს უქმნის სხვას, იქცევა ვირუსის გამავრცელებლად და პრაქტიკულად მკვლელად! ზუსტად იგივეს დავწერდი, მსგავსი ფაქტი რომ მომხდარიყო საქართველოს ნებისმიერ კუთხესა თუ სოფელში. აი, ჩემი კომენტარების შინაარსი მეგობრის სტატუსზე უცენზურო სიტყვების გარეშე!
რაც შეეხება აჟიოტაჟს, როგორც ჩანს ამ ვაი-პოლიტიკოსებს მართლა აღარაფერი აქვთ სათქმელი და ქართული ანდაზისა არ იყოს „მიზეზ-მიზეზ დოს მარილი აკლია“.
ასევე მოვუწოდებ ბოდიში მოიხადონ მათ, ვინც ჩემი სიტყვები ეთნიკური შუღლის გაღვივების მცდელობად წარმოაჩინა", - წერს ზაზა აბაშიძე.
შეგახსენებთ, სიძულვილის ენის შემცველი განცხადების გამო, რომელიც აბაშიძემ მარნეული-ბოლნისის საკარანტინო ზონაში მომხდარი ინციდენტის შესახებ გააკეთა, სამოქალაქო პლატფორმა "არა-ფობიას!" მისი თანამდებობიდან მოხსნას მოითხოვდა.
შეგახსენებთ, ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუშევანში ინციდენტი პირველ მაისს მოხდა - კორონავირუსით ინფიცირებული პაციენტების კლინიკაში გადასაყვანად ერთ-ერთ ოჯახში მისულ მედპერსონალს, სამართალდამცავებსა და სოფლის რწმუნებულს ოჯახის ახლობლებმა წინააღმდეგობა გაუწიეს და ქვებით დააზიანეს ავტომანქანები.
სწორედ ამ ინციდენტთან დაკავშირებით, ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის დირექტორმა ზაზა აბაშიძემ facebook-ზე კომენტარის სახით დაწერა: "უნდა ჩაკეტო სოფელში და ამოიხოცონ к ебённой матери!".
მოგვიანებით აბაშიძემ კვლავ დაწერა კომენტარში: "კაცო, არ ემორჩილებიან სახელმწიფოს კანონებს?! პოტენციურ გამავრცელებლად და მკვლელებად იქცევიან? გამოკეტონ იმ სივრცეში და პატრონი მოს...ნიათ! გინდა აზერი იყოს, გინდ ქართველი, გინდ რუსი..." წაიკითხეთ მეტი
იმერელი
არაფერი ბოდიშის მოსახდელი არ გაქვთ ბატონო ზაზა აბა მაგათ საქციელს რა ქვია? უნდა დაისაჯოს ყველა ვინც კანონს არ ემორჩილება მაგათ კორონა გაავცელონ მე რა შუაში ვარ? სიკვდილი თუ უნდათ გადავარდნენ წყალში ჩვენ რას გვერჩიან?