• ქეთევან ცინცაძე - 6 ხმა
• ალექსანდრე წულაძე - 6 ხმა
ამის შემდეგ, კანდიდატებს კენჭი პლენარულ სხდომაზე უნდა უყარონ. კომიტეტის ამ გადაწყვეტილებას დამოუკიდებელი და ოპოზიციონერი დეპუტატები აპროტესტებენ. მათი მოთხოვნა იყო, რომ მხარი არცერთი კანდიდატისთვის არ დაეჭირათ, რადგან მათივე შეფასებით, მხარდაჭერილი მოსამართლეები პოლიტიკური დავალებების შემსრულებლები და უკანონო გადაწყვეტილებების მიმღებნი არიან.
კომიტეტის სხდომა ხმაურის ფონზე წარიმართა. ადგილი ჰქონდა ფიზიკურ შეხლა-შემოხლასაც. კომიტეტზე ხმაური მას შემდეგ დაიწყო, რაც "ნაციონალური მოძრაობის" წევრმა თინა ბოკუჩავამ უმრავლესობას „მონები“ უწოდა, ხოლო დეპუტატი ეკა ბესელია კომიტეტის თავმჯდომარეს სთხოვდა, მისთვის განცხადების გაკეთების საშუალება კიდევ ერთხელ მიეცა, უარის მიღების შემდეგ კი ტრიბუნაზე, ანრი ოხანაშვილის ადგილთან ავიდა.
კომიტეტის თავმჯდომარემ ტექნიკური შესვენება გამოაცხადა, მანდატურებმა კი მედიის წარმომადგენლების დარბაზიდან გაყვანა ძალის გამოყენებით სცადეს. რამდენიმე წუთში კი კომიტეტის სხდომა კვლავ განახლდა, რის შემდეგაც კენჭისყრა გაიმართა.